Çözüldü "Power down and connect the PCI-e Power cable" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Berat Deniz

Femtopat
Daha fazla  
WhatsApp Image 2021-02-03 at 16.41.50.jpeg

Herkese merhaba, bilgisayarımı 5 yıl önce topladım ve geçenlerde "Please Power down and connect the PCI-e Power cable(s) for this Graphics Card" yazısı alıyorum. Bu durum bilgisayarım mavi ekran verip kapandıktan sonra oldu. Ve ekran kartım aygıt yöneticisinde kod (43) hatası verince bilgisayarım açılıyor, kod 43 hatasını düzeltip yeniden başlatınca kullanabiliyorum fakat bir süre sonra tekrardan aynı PCI-e hatasını alıyorum ve tekrardan kod 43 hatası alana kadar açamıyorum.

Durum böyle, kabloları kontrol ettim. Yedek kablosunu kulandım ama çözemedim. Lütfen yardımcı olur musunuz arkadaşlar, şimdiden teşekkürler.

PSU modelim Xigmatek Vector s750.
Ekran kartım ASUS 980 Ti STRIX.
İşlemci Intel i7 4790K.
Anakart MSI Z97A GAMING 6
İşlemci soğutucu Nepton 120 XL.
G.Skill 2X 8g DDR 3 RAM.
Windows 10 2004 sürüm.
WhatsApp Image 2021-02-03 at 16.41.50 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kabloların tam oturduğuna emin misiniz?

Evet. 2 PCI-e kablosuyla beslemeyi de denedim yine olmadı.
BIOS'a girebiliyor musunuz? Girdiyseniz tüm ayarları sıfırlayın.

BIOS'u sıfırlamam bir işe yaramadı hocam.
@Recep Baltaş abi merhaba böyle bir sorunum var kendimde birkaç gündür çözmeye çalışıyorum arkadaşlarımın tavsiyesiyle forum açtım ama forumdada yeterli cevap alamadım yardımcı olabilir misin?
BIOS'a girebiliyor musunuz? Girdiyseniz tüm ayarları sıfırlayın.

Hocam resimde göründüğü gibi BIOS ayarları sıfırlanınca sorun çözüldü sanırım BIOS ayarlarım OC de kaldığı için böyle bir problem oluştu herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-02-05 at 15.27.46.jpeg
    WhatsApp Image 2021-02-05 at 15.27.46.jpeg
    155,7 KB · Görüntüleme: 60
Son düzenleme:
Evet. 2 PCI-e kablosuyla beslemeyi de denedim yine olmadı.

BIOS'u sıfırlamam bir işe yaramadı hocam.
@Recep Baltaş abi merhaba böyle bir sorunum var kendimde birkaç gündür çözmeye çalışıyorum arkadaşlarımın tavsiyesiyle forum açtım ama forumdada yeterli cevap alamadım yardımcı olabilir misin?

Hocam resimde göründüğü gibi BIOS ayarları sıfırlanınca sorun çözüldü sanırım BIOS ayarlarım OC de kaldığı için böyle bir problem oluştu herkese teşekkürler.
Hocam biosa nasıl girdiniz? Aynı sorun bende de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı