Power Saving Mode Nasıl kapatılır?

Radagast08

Hectopat
Öncelikle merhaba. Geçtiğimiz günlerde LG 21,5" 22MK400 1 Ms Full HD VGA-HDMI 75HZ FreeSync Gaming Monitörünü aldım. Fakat bilgisayarı açtıktan belli bir süre sonra ekranıma Power Saving Mode yazısı geliyor ve 5 dakika sonra kapanacağı yazıyor. Bu yazı monitörün ortasında rahatsız edici bir büyüklükte geliyor. Hemde oyunumun ortasında! Üstelik belli bir süre boyunca ne yaparsam yapayım gitmiyor buda haliyle aşırı derece sinir bozucu oluyor. Sadece bununla da kalmıyor 4 dakika sonra tekrar ortaya çıkıp 1 dakika sonra kapanacağı yazıyor ve 1 dakika sonra monitördeki görüntü gidiyor. Ben de monitörün altındaki tek olan tuşa basıp görüntüyü geri getiriyorum fakat bu 5 dakika boyunca adeta çıldırıyorum. İnternette araştırdım bu forumdada araştırdım fakat benim sorunumdan bağımsız bazı sorunlarla karşılaşılmış. Monitörün kitapçıklarını karıştırdım ya kaybetmişim ilgili kitapçığı yada buna yer vermemiş. Bu modu sanırım biyos menüsü gibi bir şeyden kapatıyormuşuz fakat bana çok karışık geldi lütfen bana yardım edin şimdiden teşekkürler hepinize.

Çözüm
Monitörün altındaki tuş joystick şeklindedir sağa sola da hareket eder. Menüye ulaşıp Settings(Ayarlar)/General(Genel) yolunu izleyerek Smart Energy Saving ayarını "OFF" konumuna alabilirsin.

Kullanıcı kılavuzunda yazıyor:
Monitörün altındaki tuş joystick şeklindedir sağa sola da hareket eder. Menüye ulaşıp Settings(Ayarlar)/General(Genel) yolunu izleyerek Smart Energy Saving ayarını "OFF" konumuna alabilirsin.

Çözüm

merhaba benimki biraz daha eski üstünde joystick değil bildiğimiz tuşlar o yollada haledilebiliyor mu

Yeni konular

Geri
Yukarı