Power Supply Surges Detected Sorunu

Cynara

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Mühendisi
Arkadaşlar merhaba, GTA Online oynarken birden bilgisayar kendini başlattı ve Power Supply Surges Detected hatasını verdi, sebebi ne olabilir? Kendini korumaya mı aldı?
Akım dalgalanması diyolar ama nasıl başa çıkabilirim?
Teşekkürler.

PSU 750W 80+

Bu problemle daha önce çok karşılaştım. Bazen gerçekten güç kaynağı arızası olsa da genellikle Asus Anti-Surge teknolojisinin hatası oluyor. Uzay montajda farklı güç kaynağı ile denesen bile sorun tekerrür ediyor. BIOS güncellemesi deneyin. Anti-Surge BIOS ile doğrudan ilişkilidir. Eğer sonuç alamazsanız farklı bir güç kaynağı ile deneyin. Eğer sorun halen devam ederse ve güç kaynağının stabil çalıştığından eminseniz Anti-Surge'yi kesinlikle kapatın.

Bu problemle daha önce çok karşılaştım. Bazen gerçekten güç kaynağı arızası olsa da genellikle Asus Anti-Surge teknolojisinin hatası oluyor. Uzay montajda farklı güç kaynağı ile denesen bile sorun tekerrür ediyor. BIOS güncellemesi deneyin. Anti-Surge BIOS ile doğrudan ilişkilidir. Eğer sonuç alamazsanız farklı bir güç kaynağı ile deneyin. Eğer sorun halen devam ederse ve güç kaynağının stabil çalıştığından eminseniz Anti-Surge'yi kesinlikle kapatın.
Güç kaynağında bence sorun yok, peki Anti-Surge'yi kapatmazsam ne olur? Kesinlikle kelimesine neden vurgu yaptınız?

Voltaj dalgalanması, yüksek veya düşük akım problemi yoksa ve hala Anti-Surge hatası aldığınız halde kapatmazsanız oynadığınız oyun yarıda kalır, yaptığınız çalışmalar ise kaybolur. Bu Anti-Surge teknolojisinin hatasıdır ki ben bunu defalarca yaşadım. Bunlara rağmen ben o teknolojiyi kapatmam derseniz saç baş yolma garanti.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı