Power SW ve Reset SW nereye takılır ?

Emrullah44

Hectopat
Daha fazla  
Fujitsu D3041-A1 Anakarta Power SW ve Reset SW pinlerini nereye takacağım?

Bilgisayarım fişe takıldığı anda açılıyor fanlar çalışıyor sonra kapanıyor, pinler takılı olmadığı için buton çalışmıyor, fişe takıyorum ses çıkarınca fişten çekiyorum tekrar taktığımda bilgisayar açılıyor. Bu yüzden bilgisayar zarar görecek diye düşünüyorum. Power SW kablolarını nereye takacağımı bilmiyorum bilgisayar eski anakart kitapçığı falanda yok yardım edin lütfen.
fujitsu 1.jpg
fujitsu 2.jpg

Power SW sizin için yeterli olacak kablo. Önce siyah tabanlı olan pinleri deneyin olmazsa kırmızı tabanlıları deneyin. Tahminimce ikisinden biridir.

@Emrullah44 Pci Express slotların yatay düzleminde işlemcinin öbür tarafında yani anakartın sonunda tabanı siyah anakartın biraz eski olduğu için 4 yada 6 pin vardır onların yanında yazar "PW SW" diye yanında reset de vardır kasanın kablolarının üzerindeki yazılara göre Power SW'e Power SW' e Reset SW'i Reset SW'e tak.

İyi Günler.

@Emrullah44 Pci Express slotların yatay düzleminde işlemcinin öbür tarafında yani anakartın sonunda tabanı siyah anakartın biraz eski olduğu için 4 yada 6 pin vardır onların yanında yazar "PW SW" diye yanında reset de vardır kasanın kablolarının üzerindeki yazılara göre Power SW'e Power SW' e Reset SW'i Reset SW'e tak.

İyi Günler.
Eğer anakartın en azından resmine baksaydınız orada 2 tane usb çıkışı için gerekli olan pinlerden bulunduğunu ve ön ses portları için olan pinlerin olduğunu görürdünüz. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın.

Power SW sizin için yeterli olacak kablo. Önce siyah tabanlı olan pinleri deneyin olmazsa kırmızı tabanlıları deneyin. Tahminimce ikisinden biridir.
Kemal Akarsu öncelikle sana olmak üzere hepinize teşekkür ederim,virgülden önce boşluk kullandığım için 1 gün ceza aldım oyüzden cevap yazamadım.Siyah olan yere denedim bilgisayarı artık butondan çalıştırabiliyorum teşekkür ederim.Perfect Warrior 2. fotoğrafını bende internetten buldum Power SW' i hallettikten sonra hepsini yapayım dedim hepsini ona göre takınca pc açılmadı sanırım bitanesi arızalı. bana Power SW yeterliydi teşekkür ederim tekrardan

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı