Power tuşuna tam basmakla yarı basmak arasında fark var mıdır?

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
Merak ediyorum ben bazen yarım basıyorum. Bazen tam tam basmak ile arasında fark var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıkken yarım ya da az bastığın zaman bilgisayar Windows üzerinden normal bir şekilde kapanır. Açarkende açılır. Tam basılı tutarsanız belli bir zamandan sonra direkt kapanır. Basılı tutup kapanması pek sağlıklı değildir. SSD varsa fiziksel olarak zarar geleceğini sanmam, ama Windows dosyaları zarar görme olasılığı yüksek.

Bilgisayar açıkken yarım ya da az bastığın zaman bilgisayar Windows üzerinden normal bir şekilde kapanır. Açarkende açılır. Tam basılı tutarsanız belli bir zamandan sonra direkt kapanır. Basılı tutup kapanması pek sağlıklı değildir. SSD varsa fiziksel olarak zarar geleceğini sanmam, ama Windows dosyaları zarar görme olasılığı yüksek.

Peki hocam biraz alakasız ama tuşa basınca plastik sıkışır gibi ses geliyor sorun yaşar mıyım?

Kasa power tuşu sıkışıyor sanırım ? Yani dediğim gibi. Bilgisayar güç düğmesi takılı kalırsa bilgisayar kendini direkt olarak kapatır. Bu da pek sağlıklı değildir, özellikle Windows HDD kurulu ise. Üstelik HDD bu şekilde kapanması donanımsal sorunlara bile neden olabiliyor. Disk'in kafa atması gibi...Bad sectorler oluşabilir. Düğmeyi onarmayı deneyin.

Kasa Power tuşu sıkışıyor sanırım? Yani dediğim gibi. Bilgisayar güç düğmesi takılı kalırsa bilgisayar kendini direkt olarak kapatır. Bu da pek sağlıklı değildir, özellikle Windows HDD kurulu ise. Üstelik HDD bu şekilde kapanması donanımsal sorunlara bile neden olabiliyor. Disk'in kafa atması gibi...bad sectorler oluşabilir. Düğmeyi onarmayı deneyin.

Her zaman olmuyor zaten hocam ama sıkışımıyor sadece sıkışıyormuş gibi ses geliyor dediğim gibi her zaman gelmiyor basıp cekebiliyorum tuşu.

Geri
Yukarı