PowerColor RX 6700XT nasıldır?

Daha fazla  
1686680696062.png

Bu kartı almak istiyorum var mı deneyimi olan sıcaklığı gücü nasıldır?

Güçlü bir GPU ve rakiplerine kıyasla fiyatı iyi, alınabilir. 3 fanlı bir model almak istersen ilk bağlantıya bakabilirsin ama satıcının o üründe herhangi bir yorumu yok. Güvenip de almak sana kalmış. Daha ucuza işim görülsün dersen de ikinci bağlantıya bakabilirsin. Görseldeki PowerColor olanı almak istersen de alabilirsin.

Güçlü bir GPU ve rakiplerine kıyasla fiyatı iyi, alınabilir. 3 fanlı bir model almak istersen ilk bağlantıya bakabilirsin ama satıcının o üründe herhangi bir yorumu yok. Güvenip de almak sana kalmış. Daha ucuza işim görülsün dersen de ikinci bağlantıya bakabilirsin. Görseldeki PowerColor olanı almak istersen de alabilirsin.

Peki sıcaklık olarak baya bı sıkıntı yasatmaz dimi yada baska marka olan rx 6700 xt kartlarina göre daha az bir fps veya baska performans kaybı olmaz dimi

Peki sıcaklık olarak baya bı sıkıntı yasatmaz dimi yada baska marka olan rx 6700 xt kartlarina göre daha az bir fps veya baska performans kaybı olmaz dimi
Diğerleri 70 dereceye çıkarken 3 fanlı olan 70'e çıkmaz mesela. Performans olarak fark olmaz. Fabrika çıkışlı O.C. model bile olsa 5-6 FPS'den fazla olmaz ama bütçe varsa 3 fanlı almakta fayda var.

Diğerleri 70 dereceye çıkarken 3 fanlı olan 70'e çıkmaz mesela. Performans olarak fark olmaz. Fabrika çıkışlı O.C. Model bile olsa 5-6 FPS'den fazla olmaz ama bütçe varsa 3 fanlı almakta fayda var.

Anladim ama yuksek ihtimal bu kartı alacağım 70 üstünü geçmesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum 70'e kadar sıcaklık değeri sıkıntılı bir durum değildir değil mi?

Anladim ama yuksek ihtimal bu kartı alacağım 70 üstünü geçmesinde sıkıntı olacağını sanmıyorum 70'e kadar sıcaklık değeri sıkıntılı bir durum değildir değil mi?
Genelde üreticiler bu sınırı, bileşenlerin kalitesine göre kendileri belirler. Masaüstü bileşenleri için konuşacak olursak, kabaca 90'a kadar yolu vardır ama sınırları zorlamamak gerek. Oyundan oyuna 60-80 aralığında takılabilir. 80'in üstüne çıkmadığı sürece dert edilmesine gerek yok, ara sıra 80'e çıkabilir. Ancak sürekli 80'i görüyor ya da geçiyorsa cihazı kontrol etmek gerek:

Bakım zamanı gelmiş olabilir. Kasanın hava akışı kötü olabilir ya da hiç olmayabilir. Fanlarda arıza olmuş ya da en az birisi takılmamış/çalışmıyor olabilir, özellikle bu söz konusuysa ekran kartının fanını/fanlarını kontrol etmek gerek. Kısaca bir şeyleri kontrol etmekte fayda var.

Geri
Yukarı