Premiere Pro projesinde yüksek boyutlu videoların boyutunu düşürmek

• Konuyu başlatan Siya
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 1B

Siya

Kilopat
Geçtiğimiz günlerde ailecek bir geziye gittik. Ve gezide çektiğimiz bütün video ve fotoğrafları bir klip haline getirmeye çalışıyorum. Fakat projemin çıktısını aldığımda resmen 20 saat sürecek kadar yavaş ilerliyor. Bunun sebebi amcamın videolarının bazılarının 8K boyutunda olması. Yanılmıyorsam Huawei'nin son modellerinden biriyle çekim yapıyor ve videolarının çözünürlüğü hep 7680X4320. video nasıl export edilir temalı bir sürü video izledim ve oldukça mütevazı ayarlar giriyorum. Daha önce bu ayarlar ile maksimum 5 dakikada çıktı alırdım. Fakat bu projede amcamın 8K videoları sorun yaratıyor. Onun videolarının boyutunu nasıl düşürebilirim? Sanırım hatayı amcamın videolarını projeye import ederken yaptım. Fakat doğrusunu nasıl yapacağım onu da bilmiyorum. İstediğim şey onun 8K videolarını projeye 1K kalitesinde import etmek.

Sanırsam öyle bir yöntem yok fakat 8K videoları ayrı ayrı 1080p render alıp öyle import edebilirsiniz ki uğraştırıcı olur.

Geçtiğimiz günlerde ailecek bir geziye gittik. Ve gezide çektiğimiz bütün video ve fotoğrafları bir klip haline getirmeye çalışıyorum. Fakat projemin çıktısını aldığımda resmen 20 saat sürecek kadar yavaş ilerliyor. Bunun sebebi amcamın videolarının bazılarının 8K boyutunda olması. Yanılmıyorsam Huawei'nin son modellerinden biriyle çekim yapıyor ve videolarının çözünürlüğü hep 7680X4320. video nasıl export edilir temalı bir sürü video izledim ve oldukça mütevazı ayarlar giriyorum. Daha önce bu ayarlar ile maksimum 5 dakikada çıktı alırdım. Fakat bu projede amcamın 8K videoları sorun yaratıyor. Onun videolarının boyutunu nasıl düşürebilirim? Sanırım hatayı amcamın videolarını projeye import ederken yaptım. Fakat doğrusunu nasıl yapacağım onu da bilmiyorum. İstediğim şey onun 8K videolarını projeye 1K kalitesinde import etmek.
QuickTime çıktı alıp Mov ile çıktı al isterse çıktı 70GB olsun HandBrake ile ortalama 350MB'e kadar düşürürsün, HandBrake çıktılarını alırken .m4a yazan yeri silip .mp4 yazmayı unutma.

Bu video size yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hallettim. Bu kadar basit ve gözümün önünde bir ayarı nasıl görmedim bilmiyorum. Bunu burda bilmeyen çıkmaması da ayrı şaşırtıcı :D Export ederken Preset kısmında "Match source - High bitrate" seçiliydi, orayı 1080p diye değiştirdim ve kısa sürede çıktı aldım. Çünkü önceki ayar videoları orjinal kalitesiyle baz alıp öyle export ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı