Premiere Pro'da Arapça yazı nasıl yazılır?

Steel61

Centipat
Daha fazla  
Arapça yazıyı kopyalıyorum ama ters bir şekilde veriyor. Nasıl düzelteceğim yardım eder misiniz? Atomx text efektlerine mesela Arapça bir yazı copy paste yapıyorum ama Arapça yazılar ters oluyor. Sağdan sola olması gerekirken soldan sağa oluyor Türkçe gibi.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    290,8 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
arapça font indirdim olmuyor denedim
Efendim şunu dener misiniz?:Edit tuşuna mouseunuzu getirin,aşağı indirip preferences tuşuna basın.daha sonra ise graphics tuşuna basın.orada European ve East Asian seçeneği seçili olacaktır.Onun altındaki South Asian and Middle Eastern seçeneğine basın.Bu kadar.Ancak tekrardan Latin alfabesi ile birşey yazacaksanız onu aynı şekilde tekrardan European and East Asian seçeneğine dönüştürmeniz gerekiyor.Teşekkrüler.

Arapça font indirdim olmuyor denedim

Ayrıca aynı sekmeden Default Paragraph Direction'ı da Right to Left yapmanız gerekiyor. Sizde Left to Right seçilidir. Bu kadar. Ayrıca bir Arapça font seçmeniz de çok önemli. Teşekkürler.

Ve onun dışında eğer direkt klavyeniz ile Arapça yazacaksanız Windows ayarlarından tercih edilen dil yerine giriyorsunuz. Daha sonra oradan dil ekle seçeneğine (+ simgesi olur)basıp istediğiniz dili ekliyorsunuz.
Eğer yardım gerekirse bu videodan alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Efendim şunu dener misiniz?:Edit tuşuna mouseunuzu getirin,aşağı indirip preferences tuşuna basın.daha sonra ise graphics tuşuna basın.orada European ve East Asian seçeneği seçili olacaktır.Onun altındaki South Asian and Middle Eastern seçeneğine basın.Bu kadar.Ancak tekrardan Latin alfabesi ile birşey yazacaksanız onu aynı şekilde tekrardan European and East Asian seçeneğine dönüştürmeniz gerekiyor.Teşekkrüler.

Ayrıca aynı sekmeden Default Paragraph Direction'ı da Right to Left yapmanız gerekiyor. Sizde Left to Right seçilidir. Bu kadar. Ayrıca bir Arapça font seçmeniz de çok önemli. Teşekkürler.

Ve onun dışında eğer direkt klavyeniz ile Arapça yazacaksanız Windows ayarlarından tercih edilen dil yerine giriyorsunuz. Daha sonra oradan dil ekle seçeneğine (+ simgesi olur)basıp istediğiniz dili ekliyorsunuz.
Eğer yardım gerekirse bu videodan alabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dediğiniz panel çıkmıyor hocam attığınız videodakileirde uyguladım olmuyor

normal text paneli oluşturduğumda yazıyor ama atomx gibi grafik paketlerindeki yazılara yazamıyorum onun çözümü nedir ?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-05-07 153037.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-07 153037.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Dediğiniz panel çıkmıyor hocam attığınız videodakileirde uyguladım olmuyor normal text paneli oluşturduğumda yazıyor ama atomx gibi grafik paketlerindeki yazılara yazamıyorum onun çözümü nedir?

Bu konuları çok iyi bilmiyorum kusura bakmayın. Ancak o seçenek Left to Right değil Right to Left olmalı. Unutmuşsunuzdur diye dedim :D.YouTube gibi yerlerden sıkıntınızı ararsanız sizin için faydalı olacaktır. Teşekkürler.

Bu konuları çok iyi bilmiyorum kusura bakmayın. Ancak o seçenek Left to Right değil Right to Left olmalı. Unutmuşsunuzdur diye dedim :D.YouTube gibi yerlerden sıkıntınızı ararsanız sizin için faydalı olacaktır. Teşekkürler.
denedim kardeşim orayla alakalı bişey yok orda ayar yapmadan zaten düz text yazarken arapça doğru yazıyor ama atomx hazır text efektlerinde arapça tersten oluyor .

Geri
Yukarı