Prime B450M-K Windows 11 kurulumu için Secure Boot açmak

Slackers

Decapat
Daha fazla  
Anakart
B-450 Prime K
Başlıktaki gibi Secure Boot'u açmak istiyorum. 2 gündür forumlarda yazı okuyorum. Diskim MBR, GPT'ye de geçemiyorum yardım eden olursa veri kaybetmeden fikirlerini de alırım. Anakartım UEFI destekliyor (B-450 Prime K).

Son düzenleyen: Moderatör:
GPT'ye geçmen için başka bir disk takacaksın işletim sistemli seninkini ikinci bir SATA kablosuyla bağlıyacaksın o başka diskten başlatacaksın ve CMD'yi açıp diskpart komutlarını çalıştıracaksın yedeğe aldığın diskin numarası kaçsa onu belirteceksin atıyorum disk1 veya 2 neyse sonrada GPT'ye çevireceksin GPT'ye nasıl çevireceğini Google'dan öğrenirsin bilmiyorsan komutları yazarım. Ama neden MBR ile formatlamıyorsunki ?appraiserres.dll var Windows 11'in sourches dosyası içinde onu çıkar içinden deskopa veya belgelerime securebota gerek kalmaz sonrada rufussuz deskoptan setup ı çalıştır ben öyle yükledim eski bilgisayarıma tmp si 2 bile değildi.

Son düzenleme:
GPT'ye geçmen için başka bir disk takacaksın işletim sistemli seninkini ikinci bir SATA kablosuyla bağlıyacaksın o başka diskten başlatacaksın ve CMD'yi açıp diskpart komutlarını çalıştıracaksın yedeğe aldığın diskin numarası kaçsa onu belirteceksin atıyorum disk1 veya 2 neyse sonrada GPT'ye çevireceksin GPT'ye nasıl çevireceğini Google'dan öğrenirsin bilmiyorsan komutları yazarım. Ama neden MBR ile formatlamıyorsunki ?appraiserres.dll var Windows 11'in sourches dosyası içinde onu çıkar içinden deskopa veya belgelerime securebota gerek kalmaz sonrada rufussuz deskoptan setup ı çalıştır ben öyle yükledim eski bilgisayarıma tmp si 2 bile değildi.
hocam biliyorum da artık gpt ye de geçmek istiyorum hazır windows 11 de yükleyecekken hallediyim dedim de olmadı. bende şuan ekstradan kali linux diski var ondan halledebilir miyim? Birdr diskpart sıfırlıyor onu nasıl halledeceğiz?

hocam biliyorum da artık gpt ye de geçmek istiyorum hazır windows 11 de yükleyecekken hallediyim dedim de olmadı. bende şuan ekstradan kali linux diski var ondan halledebilir miyim? Birdr diskpart sıfırlıyor onu nasıl halledeceğiz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam biliyorum da artık GPT'ye de geçmek istiyorum hazır Windows 11 de yükleyecekken halledeyim dedim de olmadı. Bende şu an ekstradan Kali Linux diski var ondan halledebilir miyim? Birdr diskpart sıfırlıyor onu nasıl halledeceğiz?

Dediğim gibi GPT yapacağın diski başka ikinci bir SATA kabloya ya bağla öteki öncelikli Windows işletim sistemini çalıştır GPT yapacağın diskinkini değil Linux'ta CMD var mı bilemem ben hiç kullanmadım kullanmamda

Diski sıfırlama işlemi ;​

CMD yi admin olarak çalıştırın..

diskpart —-> uygulamayı çalıştırır…

list disk —–> diskleri listeler…

select disk 0 —–> listelenen disklerden biri seçilir…

clean —–> diskimizi temizliyoruz…

Sonrasında yapmamız gereken bölümlerimizi oluşturup atama işlemleri yapmamız gerekiyor…

create partition primary —-> esas alanımızı oluşturmuş oluyoruz…

select partition 1 —–> bölümümüzü seçmiş oluyoruz…

active —–> diskimizi aktifleştirmiş oluyoruz…

format fs=ntfs —-> diski formatlıyoruz bunları bir deftere yaz komutları veya bir kağıda not al

Son düzenleme:

Geri
Yukarı