Prime95 testi günlerce açık kalırsa ne olur?

Günlerce oyun oynadığınızı düşünün aynı işlem oluyor macunda bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum ben sürekli tak çıkar yaptığımdan dolayı değiştirdim macunu ve bu arada aynı işlemciyi kullanıyoruz. :)
Oyunun zorluğunu 5 ile çarp.:)
Sorun olmaz. Ama dikkat edin. Ekran kartının testini açık bıraksaydınız hoş olmazdı. Termal macun değiştirmenize gerek yok.

Stres testleri bileşenlerin ömrü için hiç de tavsiye edilen bir şey değil. 5 dakikalık bile olsa düzenli olarak stres testi yapılmasını üreticiler bile önermiyor. AMD ile yaptığım bir yazışmada (CPU stres testinde fazla ısınıyordu, onu mail atmıştım, sebebi stok soğutucudanmış) AMD yetkilisi stres testlerini önermediklerini donanım ömrünü kısalttığını ifade etmişti. Bence de can sıkacak bir durum yok ama bir daha kapatmayı unutmayın. Uzun vadede başınız ağrıyabilir.

Bende yeni topladım daha 3 hafta oldu zaten öyle yüksek bi oyun oynayamadım yeni bir internet sirketine transfer oldum portlarımın bağlanmasını bekliyorum şuanlık Lol, The Witcher 2 ve Warband oynuyorum.

Aida64 testi yaptınızmi?
Evet yapmıştım heralde aklına gelebilecek her testi yaptım bilgisayara :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı