Priz kaynaklı FPS düşmesi olur mu?

hamit33

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5500
Gigabyte RTX 2060.
Sharkoon 650 V2 80+
240GB SSD.
8x2 3200 CL 16.
Gigabyte B450M-H

Sistem parcalari sıfır sayılır parcalar sorunsuz fakat ara sira FPS düşmesi yapıyor.

Duvardaki prizden 3'lü uzatma takılı o 3'lü uzatmaya bir adet daha 3'lü taktım. Bayağı eski bir uzatma, 2'si de bundan kaynakli olabilir mi sorun?

Ryzen 5 5500.
Gigabyte RTX 2060.
Sharkoon 650 V2 80+
240GB SSD.
8x2 3200 CL 16.
Gigabyte B450M-H

Sistem parcalari sıfır sayılır parcalar sorunsuz fakat ara sira FPS düşmesi yapıyor.

Duvardaki prizden 3'lü uzatma takılı o 3'lü uzatmaya bir adet daha 3'lü taktım. Bayağı eski bir uzatma, 2'si de bundan kaynakli olabilir mi sorun?

FPS düşmesi her parçadan, her türlü bileşenden olabilir.

Prizden dolayı FPS düşmesi yaşanmaz. PSU'lar zaten elektrik konusunda bir sorun olsa gerekli önlemleri alacak şekilde tasarlanmışlardır. Sadece kablolardaki böyle karmaşık uzatmalar veya bağlantılar elektriğin dalgalanmasını veya elektrik hattının ısınması gibi dirence bağlı olarak farklı sorunlar gösterebilir. Bilgisayarınızı olabildiğince arada fazla uzatma ve uzun kablolar olmadan akım korumalı bir priz ile duvar prizine bağlamanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Ryzen 5 5500
Gigabyte RTX 2060.
Sharkoon 650 V2 80+
240GB SSD.
8x2 3200 CL 16.
Gigabyte B450M-H

Olabilir çektiği elektirik akımı veya enerjisi az ise parçalarını tam besleyemez msi after burner programı var onu indirip bilgisayarınızın ekran kartı ve cpu watt değerlerini paylaşırsanız daha detaylı anlayabiliriz sorununuzu.

Olabilir çektiği elektrik akımı veya enerjisi az ise parçalarını tam besleyemez MSI Afterburner programı var onu indirip bilgisayarınızın ekran kartı ve CPU watt değerlerini paylaşırsanız daha detaylı anlayabiliriz sorununuzu.

Şu an askerdeyim 20 günüm var ama izine geldigimde daha önce olmayan bir sorunla karşılaştım CS:GO'da ms 0.6'lardan 5'lere cikip geri düşüyordu sorun ya driverdan ya da prizden diye şüphelendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı