Prizin ucu yanmış şekilde kullanmak zararlı mı?

ankara ronaldo

Hectopat
Daha fazla  
Hocam konu ile ilgili bilgim yok ben de bu konuyu görünce fark ettim bu durumdayken kullanmak cidden zararlı mı? Ayrıca laptoba şarj aletini taktığımda sağ kulaklığa uğultu sesi geliyor ve şarj aletini çıkarttığımda bu ses geçiyor. Bu sorun bahsettiğimiz konudan kaynaklanıyor olabilir mi ?

Dosya Ekleri

• 20220815_135811.jpg
    20220815_135811.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 101
Hocam konu ile ilgili bilgim yok ben de bu konuyu görünce fark ettim bu durumdayken kullanmak cidden zararlı mı? Ayrıca laptopa şarj aletini taktığımda sağ kulaklığa uğultu sesi geliyor ve şarj aletini çıkarttığımda bu ses geçiyor. Bu sorun bahsettiğimiz konudan kaynaklanıyor olabilir mi

Hocam evinizde multimetre varsa laptopa giden kısmı ölçer misiniz?

Evinizi yangın tehlikesiyle riske atmaya değmez, kullanmayı bırakın sorun çözülsün.

Fakat benim buna ihtiyacım var, kullanmam lazım diyorsan. Mahalle aralarında elektrikçiler olur bizim burada var, götürürsün adam müsaitse bakar ne olduğunu anlar tamirini yapar, öyle çok fazla bir ücret de ödememiş olursun.

Resimde çektiğiniz yerdeki o isin hiçbir zararı yoktur. O halde kullanabilirdiniz ama laptopa takınca kulaklığa uğultu sesi gelmesi bir probleme işaret ediyor olabilir. Bilgisayarcıda eş değer bir şarj cihazı ile tekrar uğultu gelip gelmediğini deneyin. Geliyorsa şarj cihazınızı değişmeye gerek yok.

Bu şekilde ark yapar. Takıldığı prize de zarar verir. Tamiri ise denildiği gibi mümkün.

Geri
Yukarı