Program Files klasörünü D Klasöre atmak

unshadow

Hectopat
Daha fazla  
C diskinde sadece Windows olmasını istiyorum. Program Files ve Program Files (x86) dosyalarını D Diskine nasıl atabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Programları yüklerken "C:" sürücüsü yerine "D:" sürücüsü altına oluşturduğunuz "Programlar" adlı klasörü seçerek kurulum yaparsanız, program "D:" sürücüsüne yüklenmiş olacaktır.

Onu yapıyorumda Program Files adlı iki dosya şuan C sürücüsünde onu D'ye nasıl geçirebilirim.

Vallahi onu yapmanız sistem dosyalarına büyük ihtimal zarar verecektir diye biliyorum.

Eğer "C:" sürücüsünün yükünü azaltmak istiyorsanız programları kaldırıp dediğim yolla "D:" sürücüsüne kurmayı deneyebilirsiniz.

Yok zaten bilgisayarı yeni aldım o yüzden pek program yok. Oyunlarıda D'ye kurdum zaten O zaman hiç ellemeyeyim sürücüleri.

Aslında biraz tecrübeniz varsa şöyle bir şekilde sistemi formatlayarak "C:" sürücüsüne sadece Windows'u kurar, "D:" sürücüsüne ise "Kullanıcı Hesaplarınızı" kurarsınız. Aynı zamanda da masaüstünüze attığınız tüm dosyaların da sadece "D:" de kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yöntem ile Windows'u formatlamanız gerektiğinde ise verilerinizin kaybolması yönünde hiçbir endişeniz olmadan sadece sistemin kurulu olduğu sürücüyü, yani sadece "C:" sürücüsünü formatlarsınız.

Edit: Yeterli tecrübeniz yoksa hiç kalkışmayın derim. Ama tecrübeniz varsa bu yöntem büyük bir ilaç olacaktır size...

#Windows 10: Temiz Kurulum (Gelişmiş) | Enpedi

Şöyle söyliyeyim 128GB SSD kart var onun içinde C klasörü. 60 GB falan boş içi. D sürücüsü ise 1 TB. Ben Windowsu bilgisayar hızlı açılsın işlemleri hızlı yapsın diye SSD'ye kurdum şuanda zaten 60 GB boş alanı var bir sorun teşkil etmiyor hızlı açılıp kapanıyor bilgisayar. En iyisi her uygulamayı D sürücüsüne kurayım eskiden yaptığım gibi.

SSD'niz ve ayrıca da 1 TB yeriniz varmış. Dediğim yönteme hiç bulaşmayın.

Programları direkt HDD'ye kurmanız daha mantıklı olacaktır.

Tekrar belirtmiş olayım, programların kurulması için "Program Files"e ihtiyacınız yok. İstediğiniz herhangi bir dizine kurabilirsiniz.

Aynen bencede .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…