Program files ve windowsapp nasıl silinir?

Wostid Reis

Decipat
Xbox Game Pass'ten oyun indirecektim klasöre girince program files ve Windowsapp'ı gördüm, sonra oyunu indirmekden vazgeçtim. Ama o klasörleri silemedim, yardımcı olacak varsa sevinirim. Ha bir de bunları silmemin Windows'a bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yazılım ile silebilirsiniz. Silmenin Windows'a zararı olmaz ancak daha önceden yine oyun vs indirdiyseniz onların dosyaları da o klasörde olabilir. Ekstradan program files klasörü C diskindeyse sakın silmeyin onu, başka diskteyse silebilirsiniz.

Son düzenleme:
Program files'i değil içinde olan gereksiz uygulamaları silin. Çünkü çoğu uygulama oraya da dosya bırakır. Windows izin vermiyorsa 3.parti yazılımlarla silmeye uğraşma klasörde veri yoksa yer kaplamaz zaten. Windowsapp'da da Windows uygulamaları yok kullandığın Windows uygulamalarının ayarları, bilgileri tutulur. Windows'la beraber yüklü gelen uygulamayı silme şansın yok internette yer alan yöntemler sadece gizlemeye yarıyor. Yeni kullanıcı oluşturunca tüm programlar geri geliyor. Özet olarak silinmiyorsa uğraşma. Bu klasörler kendi kendine tekrar oluşur çünkü.

Geri
Yukarı