Program olmadan internet siteleri nasıl engellenir?

JMSae

Decapat
Normalde C:\Windows\System32\drivers\etc buradaki 'hosts' isimli klasore yonetici olarak girip en alta 127.0.0.1 yazdiktan sonra bir 'Tab' basarak site ismini yaziyorduk, ve o site engelleniyordu.
Dosyayi yetki sebeplerinden oturu degistiremedim ve kendi yerinde degistiremedigimde de dosyayi baska bir yere kopyalayip, kopyaladigim yerde degisiklik yaptim, sonra eski yerine yapistirdim. Boyle yapinca da tum izinleri vs. gitti. Simdi ne yazarsam yazayim hiçbir seyi kabul etmiyor. 'hosts' dosyasini eski haline nasıl getirebilirim? Ya da site engelleme isini programsiz bir sekilde nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde C:\Windows\System32\drivers\etc buradaki 'hosts' isimli klasore yonetici olarak girip en alta 127.0.0.1 yazdiktan sonra bir 'Tab' basarak site ismini yaziyorduk, ve o site engelleniyordu.
Dosyayi yetki sebeplerinden oturu degistiremedim ve kendi yerinde degistiremedigimde de dosyayi baska bir yere kopyalayip, kopyaladigim yerde degisiklik yaptim, sonra eski yerine yapistirdim. Boyle yapinca da tum izinleri vs. gitti. Simdi ne yazarsam yazayim hiçbir seyi kabul etmiyor. 'hosts' dosyasini eski haline nasıl getirebilirim? Ya da site engelleme isini programsiz bir sekilde nasıl yapabilirim?

Modem arayüzünden yapabilirsiniz ama bu sefer modemden internete çıkan tüm kullanıcılar etkilenir.
Host dosyasına System yetkisini geri verip deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada göstermiş modemden nasıl engellendiğini.

@muhammet221 @Shinya Kogami O sekilde modeme bagli tum cihazlar etkileniyor. Sadece kendi bilgisayarim icin engellemek isitiyorum.
Modem arayüzünden yapabilirsiniz ama bu sefer modemden internete çıkan tüm kullanıcılar etkilenir.
Host dosyasına System yetkisini geri verip deneyin.
Eskiden de denemistim, tam becerememistim. System yetkisini verince geri alamiyorum. Eger ki olmazsa modemden baska bir secenek kalmiyor ki o da butun cihazlara etki ediyor.

Geri
Yukarı