Programlama Mantığını Anlama

Ömer Faruk Efe

Kilopat
Yer
İzmir ve Tekirdağ/ Çorlu
Daha fazla  
Meslek
Teknik Ressam
Programlamanın mantığını anlamak ve bu konu üzerinde uğraşmak istiyorum. Aklıma yapılabilmesi mümkün olan daha önce yapılmış olan bazı bilgisayar ve telefon uygulamaları var fakat ben nasıl yapacağımı bilmiyorum. En azından ufak bir noktadan bu işe başlamak istiyorum tavsiyelerde bulunursanız çok yardımcı olmuş olursunuz, teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Programcılık Mantığı kitabını almanı şiddetle tavsiye ederim.

Programcılık Mantığı

Kitap bu.Ben okudum bitirdim kesinlikle öneririm.Kendim Freelance olarak web tasarım illeri yapıyorum bunun yanında okulumda programlama görüyorum.Bu kitabı okul öncesi okumuştum insanı sıkmadan çok rahat herkesin anlayacağı bir şekilde anlatmış.Aldığıma en çok sevindiğim kitaplardan.

Bu kitabı okuduktan sonra Python diline başlamadı öneririm.Hem başlangıç için çok uygun bir dil ve neredeyse her alanda kullanabiliyorsun bu dili.Normal uygulama yazmaktan tut data learning,yapay zekaya kadar çok geniş bir yelpazesi var.Bu dil ile kafandı programları tasarlamanı öneririm.

Mesela ben kendi bir projem için java ile bir kişisel asistan geliştirmeye başladım okulumda java gördüğüm için.Okul bittiğinde aynısını Pyhton ile yapıp yapay zeka kısmına geçiş yapacağım.

Sende kendine bu tarz bir yol çizerek ilerleyebilirsin.En temel için bu kitap ve Pyhton dilini öneririm.
Udemy'de Python anlatanlar mevcut. Önizlemeden bazı kursları inceleyip karar verebilirsin.

Aynen katılıyorum.Fakat bazı kursların önizlemeleri birşey anlatamayabiliyor.

2.yol olarak kursu alıp deneyebilirsiniz.Udemy de 30 gün iade garantisi var önizlemeden pek birşey anlamazsanız alıp inceleyip beğenmezseniz paranızı geri alabilirsiniz.
Birde bazı kişiler ücretisz yayınlıyor kurslarını.Youtube videolarından biraz daha ayrtınılı ya da aynı düzeyde olabiliyor.Bazıları ise kar güdmeden ciddi anlamda iyi anlatarak ücretsiz yayınlıyorlar.

Onlara da bakabilirsin ben öyle çok kurs buldum.Mesela dün java ile ilgili 2 kursa katıldım ücretsiz.Aynı şekilde eğer kurs sahibinin youtube kanalı var ise yüksek ihtimal normalde 40 küsüre düşmüş olan kursu onun kanalında ki linkten 26tl gibi bir fiyata alabiliyorsun

Aynen dediğin gibi Udemy'de denk gelirse çok faydalı kurslara ücretsiz sahip olabilirsiniz. Ya da kişinin sayfasında indirimli link mevcut. En iyisi alıp beğenilirse kullanmaya devam etmek yoksa da iade etmek olabilir. Udemy eğitim platformu olarak bence en iyilerden birisi. Kursların da gerek ücretsiz gerek de uygun olması da avantajlı oluyor.

Aynen katılıyorum.Ücretisz olarak bir çok kursa sahip oldum.Bunun yanında da fiyatlar uygun.Genel olarak çoğu kurs 20-40tl arasında.Ciddi anlamda bir kitap almak istesem o kadar ayrıntılı bulamam bulsamda 50 den fazla olur.Zamanında kitapları çok araştırıyordum çünkü
Sinan Urun | Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni| Udemy

Mesela ücretsiz güzel bir Python dersi.

Son düzenleme:
.Ciddi anlamda bir kitap almak istesem o kadar ayrıntılı bulamam bulsamda 50 den fazla olur.Zamanında kitapları çok araştırıyordum çünkü

Şu an lise mezunuyum üniversite sınavlarına da hazırlanıyorum. Günümün büyük bir kısmı sınava hazırlıkla geçiyor.Bir an önce bitsin şu sınav işleri rahat rahat öğrenebilsem Python'u.

Kolay gelsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…