Proje için 8. sınıfta matematik hakkında ne merak edilebilir?

sanalmaganda

Decapat
Arkadaşlar, 8. sınıf öğrencisiyim ve proje ödevim var. Fon kartonuna matematik hakkında merak ettiğim bir şeyi hazırlayıp okula götürmem gerekiyor ama matematik hakkında şu an bir şey merak etmiyorum. Bana önerebiliceğiniz bir konu var mı? Eğitim dereceme uygun?

Yüksek mertebeden homojen olmayan difransiyel denklemlerin çözümlenmesi hakkında bir şey hazırlayabilirisin.
Köklü sayıları yap.

Nedem Leibniz değil de Newton notasyonu kullanılıyor onu araştırıp anlatabilirsin. Hem magazin gibi konu hem de Newton'un siyasi gücü daha ağırlıkta olduğundan matematikle alakalı fazla bir şey yapman gerekmeyecek.
Ya da hindistandaki matematiğin gelişimi ile avrupadaki matematiğin gelişimi arasındaki farklar.
0! neden 1e eşittir, bir sayının 0'a bölümü neden tanımsızdır, neden sonsuz sayı aslında tanımsız olmasına rağmen tanımlı kabul edilir, 0 doğal sayı mıdır?

Nedem Leibniz değil de Newton notasyonu kullanılıyor onu araştırıp anlatabilirsin. Hem magazin gibi konu hem de Newton'un siyasi gücü daha ağırlıkta olduğundan matematikle alakalı fazla bir şey yapman gerekmeyecek.
Ya da hindistandaki matematiğin gelişimi ile avrupadaki matematiğin gelişimi arasındaki farklar.
0! neden 1e eşittir, bir sayının 0'a bölümü neden tanımsızdır, neden sonsuz sayı aslında tanımsız olmasına rağmen tanımlı kabul edilir, 0 doğal sayı mıdır?
Çok teşekkürler bu ikisinden birini yapacağım kesin.

Geri
Yukarı