Project Scarlett Beklemeye Değer mi?

cagatay344

Hectopat
Daha fazla  
Xbox One s almaya karar vermişken biraz aklım One X almaya kaydı sonrada seneye yeni Xbox'ın çıkıcak olduğu aklıma geldi. Sizce beklemeye değer mi? Xbox One X alsam yeni Xbox çıksa da oyunlar One X çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten konsolunuz varken kesinlikle beklemenizi öneririm. One X'e geçseniz bile aradaki fark çok büyük olmayacak ve paranıza yazık olacak.

Xbox One X hali hazırda zaten çok güçlü. Desteği uzun süre devam edecektir. Hatta şu an tam potansiyeline henüz erişmemiş bile olabilir. Bu tarz eğlence ürünlerinde ben bekleme taraftarı değilim. Daha çıkış tarihi bile belli olmayan bir cihazı beklemeyin derim.

Scarlett oyunlarının Xbox One X'e çıkacağı konusunda maalesef bir bilgilendirme yok. Eğer ömrü Xbox One S ile aynı olacaksa 1.5 yıl beklemeniz daha mantıklı olur. Onun dışında ben de Fat Xbox One kullanıcısıyım. Yeni çıkan oyunlardaki performans pek başarılı değil. Benim önerim, 2.el bir Xbox One X almanız. Scarlett çıkınca One S'lerin desteği hemen kesilmez. One S'e oyun çıktıkça One X'de de o oyunun geliştirilmiş 4K (ileride 2K'ya kadar düşebilir.) sürümü oynanabilir olacaktır diye düşünüyorum. Yükseltme zamanı geldiğinde ise gerekli görürseniz tekrar yükseltebilirsiniz. Saygılar.

Sorunuzun cevabı sizde.

Şuan oyun oynamak istiyor musunuz? PC ile veya varsa elinizdeki konsol ile bir süre daha idare edebilirseniz bence bekleyin. Eğer PCm kötü, elimde konsol yok, oyun oynamam lazım diyorsanız, alın.

Size şöyle bir tüyo verebilirim. Xbox cephesinde geriye uyumluluk bir hayli yüksektir. PlayStation'da çok az oyunu oynayabilirken Xbox'da çoğu oyunu oynayabilirsiniz. Microsoft, Scarlett projesinde geriye uyumluluk konusuna özel olarak ilgilendiklerini açıkladı. Yani Xbox Scarlett'i aldığınızda Xbox One, Xbox 360 ve Xbox oyunlarını oynayabileceksiniz. PS4, PS5 sahipleri GTA IV oynamak için PS3 bulması gerekirken siz tek konsoldan her oyunu oynayabilirsiniz.

Dediğim gibi. Elinizde konsol var mı? PCniz sizce yeterli mi? Cevapları verdiğinizde size daha net cevap verebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı