Çözüldü Projeye ".exe" uzantılı program gömüp nasıl çalıştırılabilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

bbb1

Decapat
C#'da Form uygulaması yapıyorum ve projeye .exe uzantılı bir program gömüp butona basınca çalışmasını istiyorum. Resource klasörü ile denedim fakat doğru kodu bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
C#'da Form uygulaması yapıyorum ve projeye .exe uzantılı bir program gömüp butona basınca çalışmasını istiyorum. Resource klasörü ile denedim fakat doğru kodu bulamadım.
Ana programın bulunduğu klasöre *.exe uzantılı programı kurup, ShellExecute yani Process.Start ile çalıştırabilirsiniz.
Direkt Process.Start() yapmayın.

Önce File.Exist() metotu ile *.exe dosyasının olup olmadığını denetleyin. Bu sayede eğer program yoksa dosya konumu içinde programınız çökmeyecektir. Onun yerine "program bulunamadı" gibi bir uyarı verebilirsiniz.

Örnek kod atmak gerekirse;

C#:
if (File.Exists("dosya.exe")) {
    Process.Start("dosya.exe");
}else {
    MessageBox.Show("Dosya bulunamadı.");
}
Kesinlikle. Hata ayıklama çok önemli bir programda, ve edinilmesi gereken bir alışkanlıktır. Ben normalde yapmam C++'da çünkü genelde çalışır ama yapılması gereken bir işlemdir.

Direkt Process.Start() yapmayın.

Önce File.Exists() metotu ile *.exe dosyasının olup olmadığını denetleyin. Bu sayede eğer program yoksa dosya konumu içinde programınız çökmeyecektir. Onun yerine "program bulunamadı" gibi bir uyarı verebilirsiniz.

Örnek kod atmak gerekirse;

C#:
if (File.Exists("dosya.exe")) {
    Process.Start("dosya.exe");
}else {
    MessageBox.Show("Dosya bulunamadı.");
}
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı