Provizyon Nedir?

Hexa Force

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-8100 | RX6600XT Speedster Qick 308 8GB | Kingston Fury Beast 2x8GB RAM | 1TB HDD + 120GB SSD | G102 | B930 | DFGT | H2002P | ACER SWIFT 1 | MSI CREATOR Z17
Az önce bir petshop'un internet sitesinden kuşlarıma mama aldım. Siparişi onayladım ve para limitten düşüldü. Site bir geç yüklendi ve hata verdi. Ödeme kısmı ideasofta aitti. Para çekilmedi gibi bir hataydı. Bende telefondan baktım limitten para düşmüş. Siteye girip siparişlere baktım sipariş yok. Sonra provizyon şeyi gözüme gözüktü. Garanti Bonus kullanıyorum. İnternetten baktığımca bu provizyon paranın güvende tutularak bekletilmesi bir süre sonra güvenilir olduğu öğrenilince aktarılması imiş...
Sorun şu banka güvenli deyip parayı gönderirse?
Sipariş düşer mi?

Bankacılıkta, bir banka hesabı bulunan kimsenin, o bankanın başka bir şubesinden para çekmek istediğinde, çekilmek istenen bu para miktarının, karşılığının bulunup bulunmadığının, ilgili şubeye sorulması durumudur.
Provizyon buymuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteden siteye değişir ama benim şu ana kadar gözlemlediğim önce sipariş/hizmet kayda alınıyor daha sonra ödeme provizyona düşüyor (bu sırada limitten de düşmüş oluyor) belli bir süre sonra ise provizyondan çıkıyor ödenmiş oluyor. Sizin işlemde bir hata olabilir veya site provizyondan sonra siparişe alacak olabilir iletişime geçmeniz lazım.

Böyle bir olay yaşadığımda para provizyondan borç hesabına geçmek yerine kartıma geri gelmişti. Bir iki gün bekleyerek durumu takip etmenizi öneririm. Eğer para çekilirse banka veya mama aldığınız yer ile iletişime geçebilirsin.

Geri
Yukarı