Proxy kiralayan siteler nereden temin ediyor?

payijaf501

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Google'a "proxy satın al" yazdım, çıkan siteler arasından arayüzü güzel olan bir tanesinden IPv4 olanından aldım. Sorunsuzca kullandım sonra yenilemek için tekrar siteye girdim. Fiyattaki artış biraz absürt geldi. Bunun üzerine diğer sitelere bakmaya başladım.

Başlıkta belirttiğim soru tam bu noktada aklıma geldi. Sonra İngilizce arama yaptım. Benimkiyle aynı ülkede ve süredeki proxy'lerin fiyatları daha makul geldi.

Onlar da bizim gibi kiraladıklarını bize kiralıyorlarsa dışarıdan almak daha uygun değil mi? Ya da sistem benim düşündüğümden farklı işliyor ve konu hakkında bilgim olmadığı için yanlış mı yorumluyorum?

Son olarak sizin böyle bir alışverişiniz olduysa yerli-yabancı hangi sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyorsunuz?

Şimdiden yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

Türkiye'de fazla proxy ticareti dönmediği için ve az satıcaklarını bildikleri için fazla fiyat koyuyor olabilirler. Büyük ihtimal kendileri kuruyorlar temin etseler privatenin anlamı kalmaz.

Yurtdışında örnek IPRoyal sitesinde 2.70$/ aylık , Türkiyede altyapısı olan Proxynet'de ise 2$'dan başlıyor adet arttıkça indirim oranları da artıyor. Proxynet Türkiye'deki tek resmi ve müşteriye son derece önem veren firma, ofislerini ziyaret etmişliğim var. Tüm oyun ekibimiz olarak buradan alıyoruz bizde. Bence dünyadaki çoğu site Proxynet'den alıyor proxyleri :D

Türkiye'de evet fiyatlarını abartan siteler var, ki zaten bu siteler yurtdışından alıp satıyor. Zaten satın aldıktan sonra kesinti, kopmalar, proxye mudahale edemediklerinden proxylerin kendilerine ait olmadığını anlıyorsunuz. Örneğin ArnProxy , Hizliproxy.com.tr (Hizliproxy.com ile karıştırmayın, .com Proxynet.io'nun eski adıydı, sonradan değiştirdiler .com'a tıklayınca zaten Proxynet'e yönlendiriyor, .com.tr farklı kişinin) siteleri var bunlar paravan gibi zaten sahipleri çok fazla mağduriyet yaşattı millete.

Bizde ilk başlarda google'de önde çıktıkları için bunlardan almıştık ama ipleri kalitesiz, sürekli kesinti oluyor, lokasyonlar farklı yerlerde çıkıyor vs.vs sonradan öğrendik proxy-seller gibi yurtdışı sitelerinden alıp satıyorlar. Türkiye'de şuan kendi altyapısıyla hizmet veren ve her zaman çözüm üreten firma Proxynet (bakın özellikle firma diyorum çünkü diğerleri sadece site, firma şirket filan değil)

Zaten şikayetvar'da biton şikayeti var bu dediğim ArnProxy ve Hizliproxy.com.tr (eski Ruubiko adlı site Gökçin Ödül adlı kişi, proxy ortamında tokatlamadığı yok nerdeyse)

Dosya Ekleri

• iproyal.png
    iproyal.png
    73,4 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.png
    2.png
    121,7 KB · Görüntüleme: 43
Yurt dışı proxy olarak birçok firma 2$ ve üzeri fiyatlara satış yapmaktadır fakat SağlamProxy firmasında 1,3$ fiyatından başlamaktadır sayı arttıkça 0,9$ fiyatına gelmektedir. üstelik anonslu IP Adresleri satarak yanıltmada yapmıyorlar direkt Almanya Deutsche Telekom & İngiltere Virgin Media & Amerika AT&T gibi firmaların bünyesinde 20 yıllık IP Adreslerinden sağlıyorlar.

Türkiyedeki bir çok firma al sat yaparak bu işi sürdürmekte fakat Sağlam Proxy firması sorgusuz sualsiz oyunda v.s yasaklandığında ücretsiz değişim yapmakta sınırsız şekilde bizim mevcutta hem knight online için proxylerimiz mevcut hemde yurt dışı instagram hesapları yönetiyoruz instafly ile 1-2 kere sorun oldu ücretsiz sorgusuz sualsiz değişim mükemmel gerçekten karşında bir muhatap var diğer siteler gibi aldıktan sonra sorun sizlik diyip geçiştirmiyorlar.

Google'de ön planda çıkan siteler zaten hizmet kalitesini artırmak yerine reklamlara öncelik tanıyor piyasada bilindik 1-2 siteden birisidir Sağlam Proxy.

SağlamProxy'nin Türkiye Proxylerinide öneririm Türkcell Süperonline & Türk Telekom ve Vodafone alt yapısına ait ev interneti IP Adresleri iletmektedir yurt dışı proxylerinde olduğu gibi.

1695338537607.png
1695338592424.png

1695338645423.png
1695338669266.png

Yeni konular

Geri
Yukarı