PS 4 Pro vs PS 4 Slim

Erdi Batın

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an internete baktığımda her ikisinin de sıfırını bulmakta zorlanıyorum. Sandığım kadarıyla stoklar tüketildiği için stokçu insanlar fahiş fiyatlardan satıyor. Yanlışım varsa düzeltin. Benim bu zamana kadar hiç PS ya da Xbox deneyimim olmadı arkadaşlar. Sadece pes kafelerde oynamışlığım var. Ve bir PS 4 almaya karar verdim. Fakat Hepsiburada üzerinden baktığımda orijinal olarak satıldığı iddia edilen iyide incelemeleri olan bir iki kişi gördüm. Link yasak mı değil mi bilmiyorum o yüzden şu an atmayacağım. Fiyatlara baktığımda (Trendyol ve Hepsiburada üzerinden) "sıfır" denilen konsollarda Slim 500 GB modeli 7699 TL, Pro ise 9999 TL. İkisini de baktığımda arada uçurum bir fark görmedim açıkçası fakat Pro bütçemi biraz zorlayabilir. İleride 4K televizyon ya da monitöre geçme gibi düşüncem yok açıkçası Pro'yu düşünmemin iki sebebi var üst model olduğu için çok bir fark göremedim arada ve bazı oyunları 60 FPS de oynatıyormuş galiba öyle duymuştum. Onun dışında bir belirleyici etkenim yok. Sadece 30 FPS düşük bir değer gibime geliyor. Çünkü bilgisayar oynucusuyum normalde. 2. el tecrübem de hiç yoktur. Ama sahibinden e baktığımda Slim ile Pro arasında fiyat farkı iyi miktarlarda açılıyor gibime geldi. Kafam çok karışık arkadaşlar bilgili olan arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Simdi oynamak istedigin oyunlara bagli olarak da degisecek tercihin. Exculusive oyun konusunda malum Sony PlayStation onde bu konuda.
Diger tarafta Microsoft Game Pass ile Türkiye'deki oyunculari fiyat konusunda mest eder nitelikte. Aylik 44 TL idi sanirim konsolda. Netflix'in temel paketinin 37 TL oldugu ortamda cok.
İyi fiyat ve kutuphanede zevkinize gore bir sürü.
Oyun var.
Sony de Game Pass benzeri bir servis duyurdu. Paketleri iyi mi kotumu bilmiyorum bilen tavsiye edebilir.
Ben daha uygun fiyata Xbox Series S tavsiye ederim. Hem yeni nesil hem guclu.

Simdi oynamak istedigin oyunlara bagli olarak da degisecek tercihin. Exculusive oyun konusunda malum Sony PlayStation onde bu konuda.
Diger tarafta Microsoft Game Pass ile Türkiye'deki oyunculari fiyat konusunda mest eder nitelikte. Aylik 44 TL idi sanirim konsolda. Netflix'in temel paketinin 37 TL oldugu ortamda cok.
İyi fiyat ve kutuphanede zevkinize gore bir sürü.
Oyun var.
Sony de Game Pass benzeri bir servis duyurdu. Paketleri iyi mi kotumu bilmiyorum bilen tavsiye edebilir.
Ben daha uygun fiyata Xbox Series S tavsiye ederim. Hem yeni nesil hem guclu.

Reis daha çok exclusive tarzı oyunları oynamayı düşünüyorum çünkü halihazırda PC var ve en kötü yanında gelen kolu alır PC'ye takarım Game Pass de alırım oynarım. Zaten PSdeki tercihim bu yüzden ama hangisini almak lazım bilmiyorum.

Geri
Yukarı