PS2 ISO dosyaları nasıl çalıştırılır?

Bu tarz konsollarda lensler yaşları itibari ile eskiyebiliyor , bendede yığınla cd var ama kullanmıyorum , oyunları usb den açıyorum direk , freemcboot destekli kartın varsa ona freemcboot yükle onunda usbd den oyna , ara sahnelerde bazen takılmalar oluyor , oda usb arabiriminin yavaşlığından oda dediğim gibi nadiren arada olur , oyunda hiç bir sorun yaşamazsın. Ben bu takılma dediğim şeyi sadece cod 3 te yaşadğım , diğer hiç bir oyunda yaşamadım. bu şekilde onlarca oyun oynadım hiç bir sorun yaşamadım

PS2'de DVD dışında hiçbir şey çalıştırmadığım için bilmiyorum ama CD okumuyordur herhalde. Şu da var; Benim PS2'm bazı oyunları açmıyordu modeli dolayısıyla mesela: Black isimli oyunu hiçbir zaman okutamadım, en son orijinalini aldım onu da okumamıştı. DVD olarak yazdırmayı dene yine okumazsa PS2'n sürüm dolayısıyla oyunu desteklemiyor olabilir, oyunu farklı sitelerden indirmeyi dene

Bu şekilde ISO yapıp DVD'ye yazdırmayı dene, bu şekilde başarılı olan çok kişi olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Günaydın,

Usta teşekkür ederim öncelikle yardım ettiniz geçen hafta. Opl maneger ile de ISO yaptım. Tüm dosyaları düzgünce aktarmış CD ve DVD'lere gördüm PC'den tekrar takınca ama yine okumadı hiçbiri. Dediğin gibi farklı Rom sitelerden de indirimdim onları da çevirdim. Öyle de okumadı.

10 adet CD DVD vardı bitene kadar zorladım hepsine 4X yazdı ama PS2 10 adet oyun yaptım böyle. Bu 3 oyunu okumadı. Satan birine danıştım indirebilirsem uygundan sana yazarız ben bıraktım o işleri dedi.

Half-Life - Crazy Taxi ve ShoX bu 3 eski oyunda pataladık :sustum:

Bu tarz konsollarda lensler yaşları itibari ile eskiyebiliyor, bende de yığınla CD var ama kullanmıyorum, oyunları USB'den açıyorum direk, freemcboot destekli kartın varsa ona freemcboot yükle onunda usbdden oyna, ara sahnelerde bazen takılmalar oluyor, oda USB arabiriminin yavaşlığından oda dediğim gibi nadiren arada olur, oyunda hiçbir sorun yaşamazsın. Ben bu takılma dediğim şeyi sadece CoD 3'te yaşadğım, diğer hiçbir oyunda yaşamadım. Bu şekilde onlarca oyun oynadım hiçbir sorun yaşamadım

Hocam selamünaleyküm teşekkür ederim bende bunu soracaktım. Normal Flash Bellek ile bu oyunları çalıştırabilir miyim? ISO'ları hazır şu an Opl ile yaptım duruyorlar.

Freemcboot kart dediğin Google da 8MB Memory karta benziyor oda olur mu yoksa oradakiler gibi 64MB mı bulmalıyım. 8MB olan olursa 1 tane fazladan vardı bende o boş duruyor.

Bu tarz konsollarda lensler yaşları itibari ile eskiyebiliyor, bende de yığınla CD var ama kullanmıyorum, oyunları USB'den açıyorum direk, freemcboot destekli kartın varsa ona freemcboot yükle onunda usbdden oyna, ara sahnelerde bazen takılmalar oluyor, oda USB arabiriminin yavaşlığından oda dediğim gibi nadiren arada olur, oyunda hiçbir sorun yaşamazsın. Ben bu takılma dediğim şeyi sadece CoD 3'te yaşadğım, diğer hiçbir oyunda yaşamadım. Bu şekilde onlarca oyun oynadım hiçbir sorun yaşamadım.

Hocam bendeki diğer 8MB olana freemcboot yüklemesi yapılır mı ya da biz yapabilir miyiz? Yoksa çok mu uzun iş yaplıyor mu sürüm falan indirilip var mıdır öyle bir şey.

Son düzenleme:

@Solox18

Aleykümselam dostum, bildiğim kadarı ile Freemcboot yüklemek için ya destekli ya da orijinal kart olması gerekiyor, piyasadaki 64 MB gibi kartlara kurulamaz diye tahmin ediyorum. Yine de araştırırsan daha sağlıklı sonuç bulabilirsin. Ben çok eksiden yaptığım için, araştırdığım dönemlerde öyle diyorlardı, bende de 32 MB'lik veya 64'lük memorycard vardı ona kuramamıştım hata vermişti, ikinci el uygulamalarından 8 MB'lik orijinal kart aldım ona yükledim sorunsuzca. USB belleği FAT32 şekilin de formatlaman gerek ki PS2 görsün. Sonrasında oyunları USBUTIL adındaki program ile USB'ye atıyorsun. Sorasında sorunsuzca oynuyorsun.

@Solox18

Aleykümselam dostum, bildiğim kadarı ile freemcboot yüklemek için ya destekli ya da orijinal kart olması gerekiyor, piyasadaki 64 MB gibi kartlara kurulamaz diye tahmin ediyorum. Yine de araştırırsan daha sağlıklı sonuç bulabilirsin. Ben çok eksiden yaptığım için, araştırdığım dönemlerde öyle diyorlardı, bende de 32 MB'lik veya 64'lük memorycard vardı ona kuramamıştım hata vermişti, ikinci el uygulamalarından 8 MB'lik orijinal kart aldım ona yükledim sorunsuzca. USB belleği FAT32 şekilin de formatlaman gerek ki PS2 görsün. Sonrasında oyunları usbutıl adındaki program ile USB'ye atıyorsun. Sorasında sorunsuzca oynuyorsun.

Bendeki USB FAT32 tipinde. Oyunları açmak için fmcb indirip kurun diyorlar da orası biraz karışık geldi. Pratik anlatan - tarif eden var mı onlara bakıyorum. Bazıları yapmış çoğunda olmuş hep öyle yazmışlar. Bendeki boşta olanlarda 8MB.

Son düzenleme:
Bendeki USB FAT32 tipinde. Oyunları açmak için fmcb indirip kurun diyorlar da orası biraz karışık geldi. Pratik anlatan - tarif eden var mı onlara bakıyorum. Bazıları yapmış çoğunda olmuş hep öyle yazmışlar. Bendeki boşta olanlarda 8MB.
Hocam basitçe anlatayım , ilk başta boş dvd ye freemcboot kurum dosyalarını yüklüyorsun , sonrasında dvd yi ps2'ye takıyorsun , ardından memorycard'ı da ps2'e takıyorsun , kurulumu yapıyorsun , sonrasında içinde bir takım ayarları oluyor , ilk yapan için biraz zor olabiliyor ama yapınca kolay olduğunu anlıyorsun , bu videoda tane tane açıklamış , bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam basitçe anlatayım, ilk başta boş DVD'ye freemcboot kurum dosyalarını yüklüyorsun, sonrasında DVD'yi PS2'ye takıyorsun, ardından Memorycard'ı da PS2'e takıyorsun, kurulumu yapıyorsun, sonrasında içinde bir takım ayarları oluyor, ilk yapan için biraz zor olabiliyor ama yapınca kolay olduğunu anlıyorsun, bu videoda tane tane açıklamış, bakabilirsin.

Teşekkür ederim hocam bunlara bakıyordum bende bunada bakayım eyvallah.

Geri
Yukarı