PS3 Nereden Alınır?

Ferhatsonmez1907

Hectopat
Daha fazla  
Bu yaz yaylaya gidip kafa dileyeceğim kitap falan ayarladım kendime. Bir de PS3 alıp kuzenle falan FIFA, PES atıp özel oyunları da oynamayı düşünüyorum sizce nereden temiz bulurum internetten ve ne kadar tutar ?

PS hakkında geniş bilgiye sahip bir arkadaşın varsa onu da yanına alarak görüp test edip almalısın. Bir arkadaşım var eline kolu alıp konsolla ne haltlar edilmiş hepsini öğrenebiliyor :) Çok pahalı olan iyi değildir en ucusu da sıkıntılıdır. Gideceğin yerde internet problemin yoksa kesinlikle orjinalliği bozulmamış olan bir konsol al. Orjinal oyna.

Benim elimden onlarca PS3 gecti. Sana sunu soyleyeyim.

Fat kasalar kalitedir. Ama eski oldugu icin fan sesi yuksektir. Eski oldugu icin musterisi az olup uygun fiyatlidir. 5 kilogram agirligi oldugu icin cok tasinmaya gelmez. Bel fitigina sebep olabilir. Aman dikkat.

Slim kasalar yeni nesil 45NM ile uretildigi icin ufaktir. Fan zaten donmuyor. 3KG. Kolay tasinir. Ama kendi basina dik duramaz. Hani dik koymak felan istersen aparat lazim. Oda 10 tl aliexpresste. Ama fat 5KG oldugu icin dik durur.

Superslim icin birsey demem. Sony acaba neresinden kisalimda daha fazla kâr edelim diye plastik yigini birsey yapmislar.

3004B'lerin hepsi, 2504B 1A 1B haric butun Slim kasalar, CECHK, CECHG, CECHL olan FAT kasalar tavsiyemdir. Saydigim Slim kasalarda uretim sureci 65NM iken Slimde 45NM. CECHK dan eskisini almayin. Onlarda uretim sureci 90NM oldugu icin %99 elinizde patlar.

Ozet olarak 2004 ve 2504 Slim kasa almaya bakin. Olmazsa Fat alin. Ayrica mumkunse kirik olmasin. Kendiniz orijinal alin. Kendiniz kirin. Cunku orijinaller 400 450 ilen kiriklar 550 600. Fazladan vermeye gerek yok. Ben oyle yapiyorum.

Almak icinse Letgo, Sahibinden, DH 2.el gibi ikinci el satisin hizli oldugu yerlerden alabilirsiniz. Kendi PS3'mu satiyorum. Ilani var. Bulursaniz problem cikmaz.

Bu arada benim yaptigim hatayi yapip ps cafelerden asla bakmayin. Kendi eski, sabah 9 aksam 12 calisan makina almis olursun kendine. Tabii 2 hafta sonra elinde patlayacak.

Şahsen internetten almanı kesinlikle önermem. Daha çok İstanbul'daki Bakırköy esnaflarına yönelmeni öneririm. 400TL gibi bir fiyata ömürlük sağlam bir makine alabilirsin. Slim ve Superslim Modellerine bak. İstanbul'da yaşıyorsan daha önce kendim PS3 aldığım bir yerin adresini verebilirim. 1 Sene oldu gram sorun yok.

Şahsen internetten almanı kesinlikle önermem. Daha çok İstanbul'daki Bakırköy esnaflarına yönelmeni öneririm. 400TL gibi bir fiyata ömürlük sağlam bir makine alabilirsin. Slim ve Superslim Modellerine bak. İstanbul'da yaşıyorsan daha önce kendim PS3 aldığım bir yerin adresini verebilirim. 1 Sene oldu gram sorun yok.

Bana bir adres verebilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı