PS3 Slim delid işlemi ne kadar tutar?

Ascordia0610

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yakın zamanda PS3 temizledim fakat değişen bir şey yok hala CPU 80 derece ve fan cok ses çıkartıyor. Termal macun yeniledim fan temizledim olmadı. Bir araştırmadan sonra CPU ve GPU levhalarının altı çıkıp termal macunlanıyormuş. Bunun işlemi ne kadar tutar sizce? Makine Slim model.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ben Ozan Kayalı
Öncelikle delid işlemini anlatmak gerekirse cpu ve rsx kapaklarının altında bulunan termal macunların yenilenmesi durumuna delid denir. Şimdi konuya geçecek olursak delid işlemini ben de bu hafta içerisinde yaptırıcam ben de senin gibi termal macunları yeniledim ama maalesef işe yaramadı. Bu işlemi evde yapmak istedim ama çok riskli bir işlem olduğundan ve yeterli ekipmanım olmadığından yapamadım ve teknik servise götürme kararı aldım. Yaklaşık bir fiyat vermek gerekirse 500 ila 750 tl arası değişiyor. Ben 750tl ye yaptırıcam istersen sen de güvenilir bir playstation teknik servisinden yaptırabilrsin. Bu işlemi yaptırmam dersen de cihazın yüksek ısıya zamanlar dayanamayıp sarı ışık , donma gibi ciddi sorunlara yol açabilir ve reballing yaptırmak zorunda kalabilirsin bu bahsettiğim işlem de rsx ve cpu ayaklarının yeniden yapılmasına deniliyor. Ama bence hala yaptırmadıysan bir an önce yaptır derim.

Merhaba ben Ozan Kayalı
Öncelikle delid işlemini anlatmak gerekirse CPU ve rsx kapaklarının altında bulunan termal macunların yenilenmesi durumuna delid denir. Şimdi konuya geçecek olursak delid işlemini ben de bu hafta içerisinde yaptıracağım ben de senin gibi termal macunları yeniledim ama maalesef işe yaramadı. Bu işlemi evde yapmak istedim ama çok riskli bir işlem olduğundan ve yeterli ekipmanım olmadığından yapamadım ve teknik servise götürme kararı aldım. Yaklaşık bir fiyat vermek gerekirse 500 ila 750 TL arası değişiyor. Ben 750TL'ye yaptıracağım istersen sen de güvenilir bir PlayStation teknik servisinden yaptırabilrsin. Bu işlemi yaptırmam dersen de cihazın yüksek ısıya zamanlar dayanamayıp sarı ışık, donma gibi ciddi sorunlara yol açabilir ve reballing yaptırmak zorunda kalabilirsin bu bahsettiğim işlem de rsx ve CPU ayaklarının yeniden yapılmasına deniliyor. Ama bence hala yaptırmadıysan bir an önce yaptır derim.

Teşekkür ederim ben 550 lira civarı bir ücrete karşılık yaptım ve makineyi sattım. Yine teşekkür ederim bu kadar yazmışsınız hayırlı günler dilerim.

Geri
Yukarı