PS3 Super Slim için Cobra Ode

TheRedline53

Hectopat
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar. Hayırlı ramazanlar. PS3 Super Slim aldım fakat oyunları orijinal alamayacağım için kobra çip taktırmak istiyorum. Rize'de fiyatı 350 TL. Çok pahalı, Trabzon'dan alabilirim. Fakat Trabzon'da kaç TL onu bilmiyorum. Bilen bir arkadaş varsa yazabilir mi? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Cobra Ode'li Super Slim cihazı 1 ay kadar kullandım ve de sattım, yaşadığım sorunları tek tek yazayım.

Cobra Ode denilen çipi Türkiye'deki (Cobra Ode web sayfasında yazıyor) resmi temsilcisinden taktırdım. 200 liraya kargo vs git gel 30 lirada oradan gitti. Cihazımın versiyonu 4.53'dü ve zaten kırılabilmesi için bu versiyonda olması şarttı.

Her oyun çalışmayabiliyor, oyunları bilgisayardan .iso çevirmen şart. Oyunların boyutu çok büyük .iso'dan çevirmesi en az yarım saati alıyor bir de çalışmayınca yeniden farklı versiyonları deniyorsunuz.

İlla ki USB üzerinden HDD ve USB bellek ile çalışıyor yani PS3 içindeki HDD neyse kullanamıyorsunuz oyun için. Haliyle ek bir masraf da lazım. USB bellekle oyunlar olmaz en az 500 GB USB HDD şart.

4.53'de Cobra Ode sorunsuz çalışıyor ama, mesela Watch Dogs çıktı yeni oyunlar geliyor onlar şuan 4.55 sürümü istiyor. Cihazın versiyonu daha aşağı bir sürümse çalışmıyor oyun, fix vesaire de Cobra Ode'de yok.

Cihazın 12 GB Super Slim ise USB HDD şart ve de cihazın içindeki HDD de en az 120 GB olmalı ki yeni oyunların hemen hemen hepsi cihazın içine de kuruluyor. 12 GB'dan size 8 GB kalıyor. GTA V falan kurulmuyordu, haliyle de GTA 5 oynayamıyorsunuz. Her oyunda ön yükleme HDD yüklenme muhabbeti olduğu için 12 GB ile oyun işi olmuyor. Yani sadece çip taktırarak o yüzden cihaza da bir HDD şart. Tabi sizin Super Slim 500 GB ise böyle bir sorununuz olmayacaktır.

Cobra Team denilen adamlar hacker board. Çipi sattık yazılım desteği çok sıkıntı mail atıyorsunuz size geri dönmezler, saçma sapan mesajlar atarlar, sorununuzu asla çözmüyorlar.

4.55'de Cobra Ode çalışıyor ama Swap Disk denilen ayrı bir Blu-ray şart. Bu Blu-ray içerisinde oynamak istediğin oyunların eboot dosyaları olmalı, yoksa oyunlar çalışmıyor. 4.55'den sonra böyle oldu, ben de zaten o yüzden satmıştım.

Birde kıyıda kenarda orijinal 1 tane oyun şart. Zaten sistemde o Blu-ray oyunu farklı bir Blu-raymış gibi göstererek cihazı kandırması üzerine kurulu. Bir de üstüne bu 4.55 ile birlikte Swap Disk de eklenince çekilmez bir hal aldı.

Şuan inceliyorum, Sony 4.60 çıkartmış ve bu Cobra Ode'li tüm çipli cihazları devre dışı bırakmış yani çip hiçbir şekilde çalışmıyor. Tavsiyem sakın taktırma. O cihazı öylece satıp, Slim CFW yazılımla kırılmış cihazlardan bak onlarda böyle saçma sapan sorunlar yok. Sakın Cobra Ode, E3 Ode bunlara bulaşayım deme. Ben çok çektim, o çipi takana kadar herkes ilgileniyor taktırdıktan sonra en ufak sorunda şöyle yap böyle yap olmuyorsa geri yolla şöyle böyle direktifler ile sizi resmen küçük düşürüyorlar, sakın bulaşmayın.

Sağol aydınlattın beni olmadı 1 orijinal oyun alırım CFW beklerim. Cobra felan taktırmayayım en iyisi.

Neyse arkadaşlar. Ps 3 iade edeceğim. Onun yerine sıfır jtagli bir xbox 360 alcağım. Korsan oyunda xbox daha iyi, ps3 uğraşılmaz.

merhaba arkadaşlar bende ps3 super slım var bunu cobra ode ile kırıp oyun yükleye biliyormuşsun galiba ama ben nerede yapılır yada satılır fazla bir bilgim yok rica etsem bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Neyse arkadaşlar. Ps 3 iade edeceğim. Onun yerine sıfır jtagli bir xbox 360 alcağım. Korsan oyunda xbox daha iyi, ps3 uğraşılmaz.
Ben senin yerinde olsam PS3 Slim alırdım TLOU(Last of us) infamous, journey, uncharted, gt serisi, god of war bunlardan mı vazgeçeceksin ? Tabi sen bilirsin...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı