PS3 VGA to HDMI kablo çalışmıyor monitör siyah ekran veriyor

Lugraff

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Bugün aldığım PS3 elime ulaştı. İlk olarak monitörümde denedim açılmadı. Daha sonra TV'ye bağladım açıldı oyunda oynadım. Ama benim monitörde çalıştırmam lazım. VGA to HDMI kablosu doğru kablo eminim ancak çalışmıyor olabilir mi? Görüntü ayarlarını resetlemeyi denedim. 2. bip sesine kadar bekledim 3'e kadar bekledim kapayıp açtım, bir sürü platform gezdim ama hala çözümünü bulamadım. PS3'ü monitöre bağlayınca (D-Sub Power saving mod) yazıyor. Monitörün üzerindeki düğmelerde hiçbir reaksiyon yok.
Edit:vga to hdmi kablosunu denedim bozuk değil bilgisayarı monitöre bağlayınca görüntü verdi ama ps3ü monitöre bağlayınca hiçbirşey olmuyor siyah ekran

Son düzenleme:
Ben de eski monitörüme adaptör ile PS4 bağlamayı denemiştim. Ama ne yazık ki tepki vermemişti, sizinki gibi siyah ekranda kalmıştı. Güvenli modda açıp çözünürlüğü en düşüğe alıp denedim yine olmadı, sonuç hep aynıydı.

Zannediyorum ki bazı monitörler, hatta bazı TV'ler bile Playstation'ı destekleyemeyebiliyor. Örneğin komşumuzun çocuğunun PS4'ünü HDMI ile normal bir şekilde 1080p TV'ye bağlamama rağmen görüntü alamadım. Başka bir TV'de görüntü alabildim ama.

Bilmiyorum PS3'te yapabiliyor musunuz ama tavsiyem cihazı güvenli modda açın ve çözünürlüğü değiştirmeyi deneyin.

Monitörü cihaza bağlayın. Güç tuşuna basılı tutun. 2. bip sesi geldiğinde bırakın. Bu işlem çözünürlüğü ayarlamak içinmiş.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun haricinde neler yapabilirsiniz bilemiyorum ne yazık ki :(

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı