PS3'u HDMI ile tüplü TV baglama

Alpaslan Durden

Centipat
Daha fazla  
Hocalarım elimde HD uydu alıcısı var, onda da HDMI girişi var. Ben bunu bağlandıktan sonra HDMI oraya takarsam PS3'e bağlayacağım bu arada PS3 görüntüsü gelir mi ya da HDMI ile HD uydu alıcısına PS3 bağlamak için ne gerekli cevaplar mısınız hocalarım?:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocalarım elimde HD uydu alıcısı var, onda da HDMI girişi var. Ben bunu bağlandıktan sonra HDMI oraya takarsam PS3'e bağlayacağım bu arada PS3 görüntüsü gelir mi ya da HDMI ile HD uydu alıcısına PS3 bağlamak için ne gerekli cevaplar mısınız hocalarım?:)
Uydu alıcısındaki HDMI girişi sadece TV'ye görüntü aktarmak için var bağlasanda bir etkisi olmaz

Aradan uyduyu çıkarmanız lazım o bir işe yaramaz. Tüplü TV'nin girişleri neyse S-video, SCART, VGA gibi ona uygun dönüştürücü veya kablo gerek.

Girişse amacı budur zaten, ama kablo yuvası varsa ve bi taneyse HDMI çıkışıdır o. PS3 zaten tüplü TV döneminden kalma bi cihaz, şu renk renk kabloların ve scart bağlantısının olduğu sistemle bağlayabilirsin.
Hocam scart to hdmi diye bir olay var onu bağlamayı düşünüyorum hem kolay hemde 1080p görüntü veriyor sizce nasıl yapmalıyım sizin dediğiniz olayda SD kalite veriyor da

Bu olmayabilir belki ama dene.
Yani 1080p seçeneği oluyor HD uydulardaki sistem gibi galiba

Yani 1080p seçeneği oluyor HD uydulardaki sistem gibi galiba

Hocam PS3'te menü (ve bluray oynatıcı - belki bu bile 1080 değildir) hariç 1080p pek bi şey yok zaten ve elindeki tüplü bu çözünürlükler için tasarlanmamış olabilir yenileme hızıyla ilgili sorun yaşayabilirsin veya 1080p değil 1080i olabilir, varsa 720p seçmeni öneririm.

Hocam PS3'te menü (ve Blu-ray oynatıcı - belki bu bile 1080 değildir) hariç 1080p pek bir şey yok zaten ve elindeki tüplü bu çözünürlükler için tasarlanmamış olabilir yenileme hızıyla ilgili sorun yaşayabilirsin veya 1080p değil 1080i olabilir, varsa 720p seçmeni öneririm.

Yani 720p olduğunu biliyorum evet hocam tamam o konuda sıkıntı yok her tüplü de oluyor o konuda da sıkıntı yok Hz olarak 60 Hz tuplulerin kralı var. D neyse yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı