PS4 CD-ROM'u kendi kendine çalışıyor

Bundan yaklaşık 6 ay öncesinde PS4'üm uçak sesi çıkarmaya başladığında temizlemeye karar vermiştim. Baktım garanti süresi de bitmiş. İlk önce HDD bölümünü açtım temizledim. Sonrasında o stickerli kısımları açtım. Torx uçlu vidayla bütün vidaları açıp alt kasasını açtım, temizledim. Bir de fanın tozlarını aldım. Sonra nasıl aldıysam geri taktım PS4'ün parçalarını. Sonra bipbip bipbip CD-ROM açılma sesleri geldi. Temizlemeden önce böyle bir şey yoktu. Aşırı can sıkan bir durum. Sizce bu duruma ne sebebiyet vermiş olabilir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birebir aynı sıkıntı bende de olmuştu. PS4 sökerken alt kapakta dokunmatik açma kapama yerine denk gelen bir metal parça var. Ona biraz bastırınca düzelmişti bende. İnternette bazı yazılımsal çözümlerde vardı ama bende sıkıntımı bu çözmüştü. Tabi bahsettiğim dokunmatik açma kapama düğmesi olan PS4 için geçerli.

Birebir aynı sıkıntı bende de olmuştu. PS4 sökerken alt kapakta dokunmatik açma kapama yerine denk gelen bir metal parça var. Ona biraz bastırınca düzelmişti bende. İnternette bazı yazılımsal çözümlerde vardı ama bende sıkıntımı bu çözmüştü. Tabi bahsettiğim dokunmatik açma kapama düğmesi olan PS4 için geçerli.

Öneriniz için teşekkür ederim mutlaka deneyeceğim umarım işe yarar.
Tuş takılı kalmış olabilir(tekrar açmanızı öneririm)
tekrar açtım bir sıkıntıya rastlamadım dedim belki toz falan kalmıştır o cd düğmesinin altında ama temizleyince de bir yararı olmadı

Alt kapağıma bastırınca çözülmüştü benim sorunum. Zamanında arkadaşlarımızın bilgisayarlarına CD-ROM açma kodu yazıp trollerdik, birden aklıma geldi.

Dediğiniz şekilde yaptım. Ve hiç umudum olmamasına rağmen şu 2.5-3 saat içinde hiçbir şekilde CD-ROM açılma sesi ne de CD ROM'un o vıırrr vııırrr sesini duydum gerçekten teşekkür ederim şimdi ki sorun ise CD-ROM düğmesi çalışmıyor :D aslına bakılırsa benim için çok mühim değil zaten CD oyunu almıyorum hepsi dijital neredeyse sadece o sesten kurtulsam bile yeterdi bana :D

Dediğiniz şekilde yaptım. Ve hiç umudum olmamasına rağmen şu 2.5-3 saat içinde hiçbir şekilde CD-ROM açılma sesi ne de CD-ROM'un o vıırrr vııırrr sesini duydum gerçekten teşekkür ederim şimdi ki sorun ise CD-ROM düğmesi çalışmıyor :D aslına bakılırsa benim için çok mühim değil zaten CD oyunu almıyorum hepsi dijital neredeyse sadece o sesten kurtulsam bile yeterdi bana :D.

Rica ederim. O bahsettiğim metal kısmı çok fazla bastırdıysanız şu an temassızlık yapmış olabilir. Hafif kaldırıp orta yolu bulmayı deneyin. Ya da hiç kullanmıyorsanız o şekilde de kalabilir hiçbir zararı yok. Lazım olursa da yöntemi biliyorsunuz artık. Bende sık sık bu şekilde yapıyordum.

Geri
Yukarı