PS4 ile Asus VS248H Monitörden Ses Almak

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Yakın zamanda ayarlayabilirsek PS4 alacağım. Elimde bulunan monitör ile kullanmak istiyorum. Ürün şu;

Asus VS248H 24inc - Gold.com.tr

Monitörde dahili hoparlör yok fakat cihazın arkadasın da Jak girişi var. Hali hazırda evde 2+1 ses sistemi varken konsol ile kullanmak istiyorum. Sorum şu ki, konsol ve monitörü HDMI ile bağlayıp, 2+1 sistemi Jak ile monitöre bağlarsam sorunsuz ses elde eder miyim? Monitörü şuan Laptop ile beraber kullanıyorum. Deneme amaçlı Laptop' tan Jak girşi çıkarıp monitörün arkasına taktım ve sadece 2 hoparlör çalıştı yani Subwoofer çalışmadı. Haliyle bass olmayınca müziklerde falan sadece tızz sesi gibi bir ses elde ettim. Bu sorun konsolda da geçerli olacak mı? Yoksa 2+1 den tam verim alabilecek miyim Subwoofer da dahil?

2.1 sistemde Subwoofer için ayrı bir kablo olmaz genelde. PS4'te analog çıkış olmadığına göre yine bu sorunu yaşarsın.

Abi, kullandığım ürün bu; https://www.vatanbilgisayar.com/Hop...ce-ses-sistemi/productdetails.aspx?I_ID=40629 Sayfada açıklamaya bakarsanız bir yazı var '' Oyun konsolu gibi cihazlara direkt bağlantı''
nasıl oluyor bu direk bağlantı peki? Yani Subwoofer olmazsa pek kaliteli ses çıkmıyor, bunu nasıl aktif edebilirim? Laptop ile bağladığım da çalışıyorken subwoofer neden monitör Jak girişine taktığımda çalışmıyor, hepsi Jak girişi aynı değil mi işte? Yani buna çözüm bulmazsam ses yüzünden konsol alamayacağım :)

Cihazın arkasında ise şu girişler var;

logitech_z323_fekete_04_mobilx.jpg

- - - Güncellendi - - -

Bu da PS4 arka tarafı, buradan bir yol bulamaz mıyız?

PS4-Close-Up.jpg

Ben monitörün arkasında bulunan single jak girişine jak çoğaltıcı alarak, ses sistemimin Subwoofer'ı ile beraber bağlıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Ben monitörün arkasında bulunan single jak girişine jak çoğaltıcı alarak, ses sistemimin Subwoofer'ı ile beraber bağlıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım şu ana kadar.

Raşit, sende 5+1 var değil mi? 2+1 de subwoofer dahil etmek için çoğaltıcıya gerek var mı ki? Tek Jak girişi ile üçünün de çalışması lazım değil mi? Normal laptop ile bağlantıda çalışıyor hepsi ama monitör arkasına takınca sadece subwoofer çalışmıyor.

Şöyle düşün. Biri yeşil biri siyah renkte iki kablo takıyorsun. Biri hoparlörün biri subwoofer'ın. İkisini de takabildiğin anda kullanabilirsin anlamına geliyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı