PS4 kolunu PC'ye bağlama

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar öncelikle selamlar, bundan 5 sene önce aldığım Logitech F310 model joystick artık bozuldu, bende hiç kurcalamadım attım kenara. Yeni bir joystick almanın zamanı geldi bence, PS4 joystickleri ilgimi fazlasıyla çekti, fakat aklımda bir sürü soru işareti var. PS4 kolunu nasıl PC'ye bağlarım, anakartım DDR3 model bir anakart olduğu için Bluetooth'u kendiliğinden yok nasıl bir adaptör almalıyım PS4 kolunu PC'ye kablosuz şekilde bağlamak için? Ve PC için PS4 joysticklerini tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.PS4 kolunu kesinlikle tavsiye ederim ve ben de bluetooth olarak bağladım ve sıkıntı yaşamadım.Bluetooth adaptör olarak bunu kullanıyorum ve tavsiye ederim.https://www.vatanbilgisayar.com/18187-bluetooth-usb-40-adaptor.html

Ben bilgisayarda kablo ile DS3 kullanıyorum SCP Tool Kit programı ile bi sorunu yok. Bluetooth üzerinden nasıl olur bilmiyorum.

ScpToolkit diye bir program var bir bak istersen, bu videoyu iyice izle yanlış bir şey yaparsan usb portlarına taktığın cihazları yanlış tanıyabiliyor düzeltmesi zahmetli biraz, uyarıyorum şimdiden
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben bilgisayarda kablo ile DS3 kullanıyorum SCP Tool Kit programı ile bi sorunu yok. Bluetooth üzerinden nasıl olur bilmiyorum.
2 tanesi aynı anda kullanılıyor mu ? Sıkıntı çıkar mı ? Pes oynayacağım.
Son olarak titreşim var mı ?

Her joystick sorunsuz bir şekilde çalışabilir PC'de. Ben ScpToolkit kullanıyorum, memnunum, tavsiye ederim en güncel halini. USB girişli bir Bluetooth adaptörü alabilirsiniz, kalitesinin hiçbir önemi yok zaten odanın dışına çıkmayacaksınız ya da gecikmeler pek fark edilmeyecek. Bende kalitesi bir tane vardı, müzik için kullanıyordum, yanlış hatırlamıyorsam güncel fiyatı 300TL'ydi. Onu tercih etmemin nedeni gecikmesiz bir şekilde sesi alabilmekti, aynı zamanda ses kalitesi için de aldım tabii. Ucuz adaptörlerde böyle bir sıkıntı yok, ne menzil konusunda, ne de gecikme konusunda sıkıntı yaşatmayacaklardır. Ben yine de Vatan / Teknosa'dan Trust marka bir adaptör almıştım 80-90TL'ye. En azından bildiğim, sevdiğim, kullandığım bir marka, bozulacagını hiç sanmıyorum. Bir kere aldım, ihtiyacım oldukça yıllarca işimi görecektir. Size de Trust'ı öneririm ama daha ucuzları da internet üzerinden alınıp sorunsuz kullanılabilir, sıkıntı çıkartacaklarını sanmam ama ihtimal dahilinde, üzmez.

PS4 kolunu PC'de kullanmak için ben şu sitedeki yazılımı kullanıyorum. DS4 Bu arada bunu kullanmak zorunda da değilsin aslında.
Bu yazılım PS4 kolunu oyunlara PC ile daha uyumlu çalışan XBOX kolu olarak gösteriyordu sanırım ve de koldaki ışığın rengini de ayarlayabiliyorsun bunla. Sağlam bir bluetooth adaptör alarak da kablosuz olarak kullanabilirsin. Ben PS4 aldığımdan beri DS4'ü konsoldan çok PC'de kullanmışımdır. Kullanım açısından çok rahat ve hafif de bir kol. Yine de istersen XBOX kollarına da bak derim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı