PS4 oyunları PS5'de oynanır mı?

hypertech

Centipat
Daha fazla  
PlayStation 4 almayı düşünüyorum. Ama aklımda bir soru var.
PlayStation 5 çıktığında PS4'ümün dijital oyunlarını PS5'de oynayabilecek miyim?
PS3 dijital oyunları PS4'de oynanabiliyor muydu?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Sorunun cevabi: daha konsolun neye benzediğini, donanımını bile net bir şekilde bilmiyoruz. Bunu da bilemeyiz, sadece söylenti var.

2. Soru, hayır. Hiçbir PS3 oyunu PS4'de çalışmıyor. Sebebi: Mimari değişim.

1. Sorunun cevabi: daha konsolun neye benzediğini, donanımını bile net bir şekilde bilmiyoruz. Bunu da bilemeyiz, sadece söylenti var.

2. Soru, hayır. Hiçbir PS3 oyunu PS4'de çalışmıyor. Sebebi: Mimari değişim.

Dostum Backwards Compatible Games kütüphanesini geliştireceklerini söylediler, büyük ihtimalle PS3 oyunları da PS5'te çalışabilecek.

Dostum Backwards Compatible Games kütüphanesini geliştireceklerini söylediler, büyük ihtimalle PS3 oyunları da PS5'te çalışabilecek.
Söylemek baska, yapmak başka.

Ona bakılırsa PS3, aynı anda çoklu 1080P oyun oynayabiliyordu? 720P bile zor.

Yeniden söylüyorum, cihaz çıkmadan zor. Ayrıca hangi oyunları kapsayacak? O zaman kimse gidip PSN'den almaz, piyasadan 2.el kutulu toplar, takar oynar :) Bu da para kaybı.

Bu dediğim sadece bir örnek. Bilemeyiz.

Söylemek baska, yapmak başka.

Ona bakılırsa PS3, aynı anda çoklu 1080P oyun oynayabiliyordu? 720P bile zor.

Yeniden söylüyorum, cihaz çıkmadan zor. Ayrıca hangi oyunları kapsayacak? O zaman kimse gidip PSN'den almaz, piyasadan 2.el kutulu toplar, takar oynar :) Bu da para kaybı.

Bu dediğim sadece bir örnek. Bilemeyiz.

Xbox kısmında geriye dönük uyumluluğa çok önem veriliyor.

Playstation kısmında verilmemesinin sebebi eski oyunları son çıkan bluray disklere aynen yazıp remastered adı altında satmak.

İş ticarete bindinmi Sony çok iyi şekilde üstesinden geliyor. Xbox sırf ps den daha çok oyuncu çekmek için geriye dönük uyumluluğu ön planda tutuyor. Ama parayı Sony götürüyor.

Konu hakkında güncel bilgisi olan var mı? Bildiğim kadarı ile ps4'te 10 oyun hariç kutulu ve dijital oyunlar ps5 de çalışacak, ama kutulu oyunlar nasıl çalışacak? Xbox One X gibi güçlendirilmiş şekilde mi yoksa ps4te nasıl gözüküyorsa o şekilde mi?

Bir adet ps4 kutulu oyun aldığımızı varsayalım bu oyunu taktığımız her ps4-5 konsolunda çalışacaktır, peki her takılan ps4-5'te bulunan psn hesaplarına da ekleniyor mu? Yani Oyunu başka zaman dijital olarak indirebiliyor muyuz? Yoksa sadece save alıp oyunu profilde tutup ama tekrar oynamak istersen cd takın ya da dijital olarak satın alınız mı diyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı