PS4 Pro için monitör önerisi

gelenerfaruk

Hectopat
Konu başlıklarını uzunca incelemeye çalıştım ama sorunumla ilgili net bir yanıt bulamadığım için konu açma gereği duydum.

PS4 Pro aldım ve iyi bir monitöre ihtiyacım var.

Çok profesyonel bir oyuncu değilim ama genel olarak araba yarışı, aksiyon, açık dünya oyunları gibi her çeşit oyunu da oynarım fakat çok fazla online oyun oynayan biri değilim. (FIFA, PES gibi futbol oyunları hiç oynamam).

4K UHD (3840x2160) monitörlerin tamamında incelediğim kadarıyla 60 Hz üzeri değeri olan monitör görmedim, varsa Türkiye’de yok gelse de saçma bir fiyatı olur sanırım.

2K QHD (2560x1440) monitörlerde Hz değerleri daha yüksek ve fiyat olarak çok bir fark yok 4K UHD monitörlerle.

PS4 Pro için her oyunun 4K çözünürlükte olmadığını biliyorum

1500-2500 TL arası bir monitör bütçem var ve 4K 60 Hz monitör mü yoksa 2K 75-120-144 Hz değerlerinde bir monitör mü PS4 Pro için iyi olur bilmiyorum.

25-27-28 inç.

Renkleri güzel gösteren, takılma yapmayacak, grafik akışı iyi ve seri olan, PS4 Pro için hangi seçeceği önerirsiniz?

Ayrıca bazı monitörler G-sync, Free-Sync gibi özellikler var. Bunlar PS4 Pro için fark eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
60 FPS'de oyunları çok rahat ve akıcı oynayabilirsin bence 4K 60 Hz yeterli olacaktır.

PS4 Pro için 144Hz monitör bir şeyi değişirmiyor sanırım, yanlış mı anladım?

Almak istediğim 4K UHD monitör modelleri bunlar. PS4 Pro için uygun mudur sizce, hepsi de 60Hz değerine sahip, 1ms 4ms tepki süreleri var ama benim için çok fark etmeyecektir 1ms yada 4ms farkı.

Samsung 28" UH750 QLED UHD Monitor (LU28H750UQNXZA)
28" UH750 QLED UHD Monitor Monitors - LU28H750UQNXZA | Samsung US

Samsung 32" UH750 QLED UHD Monitor (LU32H750UMNXZA)
32" UH750 QLED UHD Monitor Monitors - LU32H750UMNXZA | Samsung US

ASUS Designo MX27UC - 27” 4K UHD (3840 x 2160), IPS, USB Type-C, Audio by ICEpower® | Bang & Olufsen, Frameless, Flicker Free,
MX27UC | Monitors | ASUS Global

ASUS Designo MX27UQ - 27" 4K UHD (3840 x 2160), IPS, Bluetooth speakers, Audio by Bang & Olufsen ICEpower®, Frameless, Flicker free,
MX27UQ | Monitors | ASUS Global

Yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu başlıklarını uzunca incelemeye çalıştım ama sorunumla ilgili net bir yanıt bulamadığım için konu açma gereği duydum.

PS4 Pro aldım ve iyi bir monitöre ihtiyacım var.

Çok profesyonel bir oyuncu değilim ama genel olarak araba yarışı, aksiyon, açık dünya oyunları gibi her çeşit oyunu da oynarım fakat çok fazla online oyun oynayan biri değilim. (FIFA, PES gibi futbol oyunları hiç oynamam).

4K UHD (3840x2160) monitörlerin tamamında incelediğim kadarıyla 60 Hz üzeri değeri olan monitör görmedim, varsa Türkiye’de yok gelse de saçma bir fiyatı olur sanırım.

2K QHD (2560x1440) monitörlerde Hz değerleri daha yüksek ve fiyat olarak çok bir fark yok 4K UHD monitörlerle.

PS4 Pro için her oyunun 4K çözünürlükte olmadığını biliyorum

1500-2500 TL arası bir monitör bütçem var ve 4K 60 Hz monitör mü yoksa 2K 75-120-144 Hz değerlerinde bir monitör mü PS4 Pro için iyi olur bilmiyorum.

25-27-28 inç.

Renkleri güzel gösteren, takılma yapmayacak, grafik akışı iyi ve seri olan, PS4 Pro için hangi seçeceği önerirsiniz?

Ayrıca bazı monitörler G-sync, Free-Sync gibi özellikler var. Bunlar PS4 Pro için fark eder mi?
Dostum sana monitör olarak asus ün monitörlerinden mg248 ı tavsiye ederim vatan bilgisayarda kolaylıkla bulabilirsin
Iyi gunler

Geri
Yukarı