PS4 Pro'da Ray Tracing var mı?

Yok. PS5'in bile gücünün 4K çözünürlükte ray tracinge yeteceğini hiç sanmıyorum. Ray tracingi bırak, 4K 60 FPS bile verebileceğini sanmıyorum çoğu oyunda. Çok büyütmeyin gözünüzde. 500 euro bir makine bu. 500 euroya sadece RTX 3070'i bile alamazsın, Sony yanında M.2 SSD, 8 çekirdek işlemci, 16 GB GDDR6 bellek diyor bir de. PS4 çıkışında da 1080p 60 FPS deniyordu hep. Ne oldu? Bırak 60 FPS'yi, 1080p bile çalışamayan oyunlar vardı. Kelime oyunu yapıyorlar, "4K 120 FPS'ye kadar" diyorlar. O sonuna eklenen "kadar" tüm cümleyi çöp ediyor.

Yok. PS5'in bile gücünün 4K çözünürlükte ray tracinge yeteceğini hiç sanmıyorum. Ray tracing’i bırak, 4K 60 FPS bile verebileceğini sanmıyorum çoğu oyunda. Çok büyütmeyin gözünüzde. 500 euro bir makine bu. 500 euroya sadece RTX 3070'i bile alamazsın, Sony yanında M.2 SSD, 8 çekirdek işlemci, 16 GB GDDR6 bellek diyor bir de. PS4 çıkışında da 1080P 60 FPS deniyordu hep. Ne oldu? Bırak 60 FPS'yi, 1080P bile çalışamayan oyunlar vardı. Kelime oyunu yapıyorlar, "4K 120 FPS'ye kadar" diyorlar. O sonuna eklenen "kadar" tüm cümleyi çöp ediyor.
Hocam incelemelerde çatır çatır 4K 60FPS gameplay var. RT kapalı bir şekilde.
Devil May Cry 5’te 4K 120 veriyor.
Kaynak: Technopat.

Hocam incelemelerde çatır çatır 4K 60FPS gameplay var. RT kapalı bir şekilde.
İyi de oyunların hepsi PS4 oyunu değil mi? PS4 gibi 7-8 yıllık makinede çalışan oyunları bir zahmet oynatsın 🙂 Yeni jenerasyon oyunları da böyle oynatsın gelir tükürdüğümü yalar, haklarını veririm adamlara. Dediğim gibi, sadece 3070'in fiyatı 500 eurodan fazla.

İyi de oyunların hepsi PS4 oyunu değil mi? PS4 gibi 7-8 yıllık makinede çalışan oyunları bir zahmet oynatsın 🙂 Yeni jenerasyon oyunları da böyle oynatsın gelir tükürdüğümü yalar, haklarını veririm adamlara. Dediğim gibi, sadece 3070'in fiyatı 500 eurodan fazla.
Demon Souls Remake mantık olarak yeni nesil. AC:Valhalla’ya da yarı yeni nesil diyelim. Spider Man: Miles Morales 4K 60 çalışıyor. Gran Turismo 7 de 4K 60 olacak deniyor.
Teraflops bakımından RTX2080 gücünde bir makine bu. Üstüne konsollar için olan optimizasyonu eklersen bence yeni nesil oyunlarda 4K 60 verir, veriyor.

Geri
Yukarı