PS4 Slim açılırken elektrik gitmesi ve hata vermesi

BLACKBEARD3410

Hectopat
Merhaba dostlar bugün PS4 oynarken bir anda elektrikler gitti. Sıkıntı olmaz dedim ardından depolama alanı kontrol ediliyor derken elektrikler yine gitti. Bu sefer biraz korktum elektrikler gelince tekrar açtım. PS4 sürüm hatası gibi bir şey vermişti. Bir anlık panikle kapattım ne olduğunu okumadan ama sürüm hatası verdiğine eminim. Ardından 1 saat sonra tekrar açtım bir sıkıntı olmadan açıldı fakat sürekli çalışırken çıt çıt sesler geliyor. Hafifte değil, yüksekte ama orta bir çıt sesi geliyor bir sıkıntı olmuş mudur?

Merhaba dostlar bugün PS4 oynarken bir anda elektrikler gitti. Sıkıntı olmaz dedim ardından depolama alanı kontrol ediliyor derken elektrikler yine gitti. Bu sefer biraz korktum elektrikler gelince tekrar açtım. PS4 sürüm hatası gibi bir şey vermişti. Bir anlık panikle kapattım ne olduğunu okumadan ama sürüm hatası verdiğine eminim. Ardından 1 saat sonra tekrar açtım bir sıkıntı olmadan açıldı fakat sürekli çalışırken çıt çıt sesler geliyor. Hafifte değil, yüksekte ama orta bir çıt sesi geliyor bir sıkıntı olmuş mudur?

Simdilik cihazi elektrikten cekin ve bilgili birisi gelip sorunuzuzu cozene kadar da takmayin eger duzgun cevap gelmezse teknik servis varsa etrafinizda goturup gosterin.

Ses eğer resimdeki taraftan geliyor ise HDD zarar görmüş olabilir.

Dosya Ekleri

• Inked11112020131629_LI.jpg
    Inked11112020131629_LI.jpg
    244,9 KB · Görüntüleme: 48
Evet sanırım ses o taraflardan geliyor ne yapmamı önerirsiniz konsol gayet iyi çalışıyor bir sıkıntısı yok az önce Last of Us 2 açtım sorunsuz çalışıyor.
HDD zarar görmüştür büyük ihtimalle. Bilemiyorum ne kadar ömrü kaldığını.
Bence sen kullanmaya devam et, HDD bozulursa değiştirirsin.

Geri
Yukarı