PS4 Slim kasıyor

Topraks9plus

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. PS4 Slim kullanıyorum. Cihazda uygulama açılımında ve arayüzda fazlasıyla kasma ve donma oluyor. Mağzaya girmeye çalışıyorum, yüklenme işareti dönüp duruyor. Kapatıp aça aça düzeltiyorum anca. Bir keresinde bundan bıkıp cihaza kendi ayarlarından uzun ve temiz olacak şekilde derin bir format atmıştım. Ancak kurulumu gerçekleştirdiğimde yine hüsrana uğrattı. 2017 yılında satın almıştım. Kendi HDD'si ile kullanıyorum. Samsung 870 EVO 500GB SSD taksam hızlanır mı diye düşünüyorum. İnternetteki araştırmalarımda HDD ile aralarında 10 20 saniye kadar bir fark olduğu için pek de gerek görülmediği belirtiliyor. Ama tabii benimki fazlasıyla kastığı için SSD'nin kasmayı giderip gidermeyeceği aklımda soru işareti olarak kaldı. Sonuçta bu 6 yıllık süreçte HDD ömrünün fazlasıyla azalmış olabileceğini düşünüyorum. Uygulama güncellemelerinde de indirme çok kısa sürede tamamlanıyor (evimde 100Mbps fiber var) ama kopyalaması (yüklemesi) aşırı uzun sürüyor. İndirme 15 dakikada bitiyor ise kopyalama işlemi 1 saati bile geçebiliyor. Eskiden hiç böyle değildi. Buradan da HDD'nin yazma konusunda geri kaldığını düşünüyorum. Sizce bu durumda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabileceğiniz tek şey.
İçini bi güzelinden temizlemek ve SSD takmak.
Zaten teknolojik olarak inanılmaz yaşlandı, bende sahipken durmadan donuyor ve kasıyordu arayüz de. RDR2 gibi oyunlarda az 1Fps'e düşmedi.

Hocam dediğinize bakılırsa eskiden bu kadar değilse çok yavaşlamış ve SSD gerekli.
Maalesef öyle. Anlaşılan SSD şart. Umarım pişman etmez😕

Cihazı sıfırlar mısınız? SSD pek bir fark yaratmaz.
Konuda bahsettiğim gibi, zaten sıfırlamıştım. İşe yaramadı. 6 yıllık HDD'ye göre SSD fark yaratır diye düşünmüştüm.

Yapabileceğiniz tek şey.
İçini bi güzelinden temizlemek ve SSD takmak.
Zaten teknolojik olarak inanılmaz yaşlandı, bende sahipken durmadan donuyor ve kasıyordu arayüz de. RDR2 gibi oyunlarda az 1Fps'e düşmedi.
Ben de en kötü güncelleme desteğini kesince crack atıp oyun indiririm diye düşünüyordum. PS5 almak artık bu devirde hayal gibi bir şey😄 Ben zaten 12 yıllık bir TV'de oynadığım için fazla FPS gibi bir isteğim yok. 50FPS yetiyor şuanlık. Ama bazı hesap arayüzlerinde 10FPS'lere düşüş oluyor resmen. Kasa kasa bir hâl oldu makine😅 Sanırım SSD almam şart. Umarım sıkıntı yaratmaz. PS4 tornavidası Trox T8'mi oluyordu?

Maalesef öyle. Anlaşılan SSD şart. Umarım pişman etmez😕

Konuda bahsettiğim gibi, zaten sıfırlamıştım. İşe yaramadı. 6 yıllık HDD'ye göre SSD fark yaratır diye düşünmüştüm.

Ben de en kötü güncelleme desteğini kesince crack atıp oyun indiririm diye düşünüyordum. PS5 almak artık bu devirde hayal gibi bir şey😄 Ben zaten 12 yıllık bir TV'de oynadığım için fazla FPS gibi bir isteğim yok. 50FPS yetiyor şuanlık. Ama bazı hesap arayüzlerinde 10FPS'lere düşüş oluyor resmen. Kasa kasa bir hâl oldu makine😅 Sanırım SSD almam şart. Umarım sıkıntı yaratmaz. PS4 tornavidası Trox T8'mi oluyordu?
Cihaz 30Fps sabit gidiyor diye biliyorum, 50 fps olsa gene iyi. Valla tornavidasını hiç hatırlamıyorum, büyük ihtimalle altıgen birşeydi. Birde oyun ve uygulama açılışları rahatlar ama arayüz kasması işlemci kaynaklı, iyi soğutma olsa belki kendisini yüksek hıza alır.

Cihaz 30Fps sabit gidiyor diye biliyorum, 50 fps olsa gene iyi. Valla tornavidasını hiç hatırlamıyorum, büyük ihtimalle altıgen birşeydi. Birde oyun ve uygulama açılışları rahatlar ama arayüz kasması işlemci kaynaklı, iyi soğutma olsa belki kendisini yüksek hıza alır.
Çok şükür o kadar düşmedi FPS. O zaman işlemciye de bir termal macun gerekli. 6 Yıldır temizliği ve termal macun yenilemesi yapılmadı zaten. SSD yükseltmesi, temizleme ve termal macun yenilemesi sonrası bakalım performansı nasıl olacak. Teşekkür ederim yanıtlarınız için.

Çok şükür o kadar düşmedi FPS. O zaman işlemciye de bir termal macun gerekli. 6 Yıldır temizliği ve termal macun yenilemesi yapılmadı zaten. SSD yükseltmesi, temizleme ve termal macun yenilemesi sonrası bakalım performansı nasıl olacak. Teşekkür ederim yanıtlarınız için.
6 yıl İnanılmaz fazla bir süre, net temizleyin.
Baya rahatlar bence.
(Birde FPS düşmesi değil o, çoğu oyunu zaten 30Fps çalıştırmakta konsol. Pro versiyonu 60fps çalışmakta.)

6 yıl İnanılmaz fazla bir süre, net temizleyin.
Baya rahatlar bence.
(Birde FPS düşmesi değil o, çoğu oyunu zaten 30Fps çalıştırmakta konsol. Pro versiyonu 60fps çalışmakta.)
Çok fazla FPS oyunu oynamadığım için o konuda pek bir fikrim yok. Oynadıklarımda da 30FPS gibi bir sınırlama yoktu. Fortnite, Call Of Duty oyunlarında vs. Ben o zaman bir temizlik yapıp performansını iyileştireyim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı