PS4 Slim'de RDR2 kasıyor

• Konuyu başlatan Buudi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 757

Buudi

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunda genel olarak cok bir kasma problemi yoktu baslarda ama oyunda kurak alanla geldigimizde gittigimiz ilk kasabada oyunun FPS'si 10 15 civarlarina dustu normalde boyle olmamasi gerekiyor diye biliyorum bir çözümü var mı?

Arkadaşlar oyunda genel olarak cok bir kasma problemi yoktu baslarda ama oyunda kurak alanla geldigimizde gittigimiz ilk kasabada oyunun FPS'si 10 15 civarlarina dustu normalde boyle olmamasi gerekiyor diye biliyorum bir çözümü var mı?

SSD takmak ya da Pro'ya geçmek.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD ile performans ın ne alakası var? Pro da aynı şekilde genel olarak PS4'ün gücü yetmiyor desek yeridir.

Hem cihaz daha az ısınacak hem de textureler daha hızlı yükleneceği için ardaki droplar azalabilir.(kesin konulmuyorum çünkü bazı oyunlarda fark yaratmıyor. Termal macun ve temzilik de ufak bir fark yaratabilir. SSD takınca 100 FPS alacaksın demedim zaten. GTA Online için yapılan testlere bakabilirsin.

SSD ile performans ın ne alakası var? Pro da aynı şekilde genel olarak PS4'ün gücü yetmiyor desek yeridir.

Pro ile slim/fat aynı değil. Ekran kartı farklı ve işlemcisi daha yüksek frekanslarda çalışabiliyor. Pro'da Cyberpunk dahil kasma sorunları yok.

Bayağı komiksiniz. Ben FPS artacak demedim. Mevcut olan DROPLAR,POP-UP/TEXTURE glıtchlerı ortadan kalkabilir. Yoğun olan yerlerde stock HDD yüklemekte zorlanıyor bunun sonucu kasılmalar gözükebiliyor. Elbette bu kasmaların tek nedeni HDD değil. Bazı oyunlar kasmaya devam edecektir ama RDR2'de gözle görülür bir fark yaratıyor SSD. SSD ile daha akıcı(smooth yani FPS artışı anlamında değil) bir deneyim ediliyor özellikle son dönem oyunlarında. GTA Online, RDR2 ve Days Gone aklıma ilk gelen ve hem yüklemede hem de oyun içinde SSD'nin büyük etkisi olan oyunlar. En basitinden FIFA'da menüde olan kasmalar ortadan kalkıyor. Emoji atıp geçmek yerine düzgünce yorum yazarsanız daha iyi olur. Yaptığınız gerçekten ayıp hatta zorbalığa giriyor. Her neyse herkese iyi sosyaller dilerim.

Hem cihaz daha az ısınacak hem de textureler daha hızlı yükleneceği için ardaki droplar azalabilir.(kesin konulmuyorum çünkü bazı oyunlarda fark yaratmıyor. Termal macun ve temzilik de ufak bir fark yaratabilir. SSD takınca 100 FPS alacaksın demedim zaten. GTA Online için yapılan testlere bakabilirsin.

Pro ile slim/fat aynı değil. Ekran kartı farklı ve işlemcisi daha yüksek frekanslarda çalışabiliyor. Pro'da Cyberpunk dahil kasma sorunları yok.

Nasıl yok? Bende Pro var cihaz ağlıyor resmen ve kasıyor tabii Pro ile fat aynı demedim genel olarak PS4 10 senelik 4 Pro 7 senelik cihazlar eskidi artık.

Nasıl ne alakası var? Daha hızlı yüklenecek ve daha hızlı texture yüklemesi olacak. Çok biliyorsunuz siz tabii.

Daha hızlı texture yüklenince oyunun kasma sorunu mu gidecek? Bana diyene bak PlayStation 4 artık günümüzün oyunlarında yetersiz kalıyor bunu anlatmaya çalıştım PS 5 de bile 30 FPS olan oyun (yaması gelmeyen) nasıl 10 senelik cihazda 20 FPS olmasın?

Geri
Yukarı