PS4 vs PS5

mergen_t

Hectopat
Daha fazla  
Ikinci el bir PS4 yada PS5 almayi dusunuyorum ve arti eksileri konusunda danismak istedim. Su anda iyi bir PC sahibiyim, oynamak isteyip oynayamadigim bir oyun yok ancak oynamak istedigim bazi oyunlar PlayStation'a ozel durumda hala. TLOU 2, GoW, Horizon su anda aklima gelen isimler.

Su anda yurt disindayim ancak uzak olmayan bir gelecekte Turkiye'ye donecegim. Burada ikinci el PS5 oyunlari 20-30 Euro araliginda, PS4 oyunlari da 5-15 Euro araliginda genelde ve diskli oyunlari bitirip tekrar yakin bir fiyata satma imkanim olabilir diye dusunuyorum.

Ikinci el PS4 veya PS5 almak ne kadar mantikli sizce? PS dunyasina hic hakim degilim, gelecekte guzel oyunlar gelmeye devam edecek mi? Birkac yil icinde oyun gelmeyi keserse, Turkiye'de satma imkani olur mu? PS4 eski model oldugu icin ona ozel soruyorum, daha bir kac sene kullanilmaya devam edebilir mi?

Bunlari almak yerine oyunlarin PC'ye gelmesini beklemek ne kadar mantikli sizce? Horizon Forbidden West, TLOU 2 ve Spiderman 2 ozellikle.

Not: Ikinci el PS4 100-120 Euro araliginda, PS5 ise 350-400 Euro araliginda.

Ikinci el bir PS4'ya da PS5 almayi dusunuyorum ve arti eksileri konusunda danismak istedim. Su anda iyi bir PC sahibiyim, oynamak isteyip oynayamadigim bir oyun yok ancak oynamak istedigim bazi oyunlar PlayStation'a ozel durumda hala. TLOU 2, GoW, Horizon'su anda aklima gelen isimler.

Su anda yurt disindayim ancak uzak olmayan bir gelecekte Türkiye'ye donecegim. Burada ikinci el PS5 oyunlari 20-30 euro araliginda, PS4 oyunlari da 5-15 euro araliginda genelde ve diskli oyunlari bitirip tekrar yakin bir fiyata satma imkanim olabilir diye dusunuyorum.

Ikinci el PS4 veya PS5 almak ne kadar mantikli sizce? PS dunyasina hiç hakim degilim, gelecekte guzel oyunlar gelmeye devam edecek mi? Birkac yil icinde oyun gelmeyi keserse, Türkiye'de satma imkani olur mu? PS4 eski model oldugu icin ona ozel soruyorum, daha birkaç sene kullanilmaya devam edebilir mi?

Bunlari almak yerine oyunlarin PC'ye gelmesini beklemek ne kadar mantikli sizce? Horizon forbidden West, TLOU 2 ve Spider-Man 2 ozellikle.

Not: Ikinci el PS4 100-120 euro araliginda, PS5 ise 350-400 euro araliginda.

PS4'ün artık yavaştan tarihin tozlu sayfalarına girmeye başladı en yakın örneği Spider-Man 2 PS4'e çıkmadı GTA 6 da illaki çıkmayacak yani PS5 alarak işinizi sağlama alır en az 5 sene daha çıkacak tüm oyunları oynarsınız (oyunun fiyatını ödeyip alırsanız)

PS5 her türlü çok çok daha üstün PS4'ten. PS5 alma imkanınız varsa düşünmeyin direkt PS5 alın. PS4'e bu saatten sonra büyük oyunların hiçbiri çıkmayacak. Dediğiniz oyunlar elbet PC'ye gelecek ama ne zaman belirsiz. Horizon ve TLOU 2024'te gelir gibi. Ama Spider-Man 2 2025 sonundan önce zor gelir.

PS4 pişman ediyor valla geçen yaz garsoniyerime Pro aldım ama görüntü kalitesinden fan sesine kadar hiç iyi bir deneyim değil. Deviri geçti. PS5 ise mükemmel sessiz ve yüksek performanslı.

Geri
Yukarı