PS4'de oyun silmek zararlı mı?

Sakinol

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben PS4'ten oyunları CD'den oynuyorum. Yani oyunları silip yüklüyorum. Bir oyunu bitirdiğimde satıp başka oyun alıyorum PS4'e bir zararı olur mu?

Bu işlemi çok sık yaparsanız yavaşlama olma ihtimali yüksek. Bunu da yılda 1 falan sistemi sıfırlayarak çözebilirsiniz. Ben böyle yapınca geçiyordu.

Bu işlemi çok sık yaparsanız yavaşlama olma ihtimali yüksek. Bunu da yılda 1 falan sistemi sıfırlayarak çözebilirsiniz. Ben böyle yapınca geçiyordu.

Sıfırlama işlemine sıcak bakmıyorum bence hiçbir zaman gerek yok ama dediğiniz gibi HDD hızlandırır mı?
Eminsiniz değil mi?
Çok bir zararı yok. 10 yıl sonra belki HDD falan bozulabilir fakat bunu engellemek pek mümkün değil.

Yani kısa vadede zararı olmaz değil mi? Zaten 10 yıl kullanmam 2 yıl Pro'ya geçerim üniversite sınavından sonra. PS5'i PS6 çıkmadan alamam zaten şu an sıfırı 8.300 5 yıl sonra ikinci eli 10.000 TL olur.

Yani zararı olmaz değil mi?
Olmaz hocam. Sonuçta hard diskler de elektronik bir alet, kullanıldıkça eskir, belirli bir ömrü var. Ama daha fazla kullanıyor olmak ciddi bir ömür kısalmasına sebep olmaz. Zaten oyun silip yüklemenin hard disk dışında cihaza bir etkisi yok. Hard disk de değiştirmesi acayip kolay, nispeten ucuz bir şey. Bundan 3-4 yıl sonra ömrü tamamlanır, performansı düşerse, verirsiniz parasını değiştirirsiniz. Şu an sıfır oyun parasına en az iki tane kaliteli 500 GB hard disk alınır.

Oyunları CD'li değil dijital de oynasanız, indirip oynadığınız oyunu sileceksiniz zaten. Bir farkı yok. Aksine oyun değişimi yaparak yaptığınız tasarrufu da düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı