Çözüldü PS4'te The Crew 2 hata: 0_1

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abup

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar öncelikle, herkese sağlıklı günler diliyorum.

Dün PS Store'dan The Crew 2 satın aldım ve indirip kurulmasını bekledim. Oyun kurulduğunda açtığım zaman hata kodu 0_1 olarak hata vermeye başladı. Ubisoft'un sitesindeki tüm önerilen hata çözümlerini yapmama rağmen hiçbir şekilde bir katkısı olmadı ancak oyuna bug ile girebildim hata yazısı verdiği zaman internete yeniden bağlanıp X tuşuna seri basınca oyuna girebiliyordum fakat her oyunu açtığımda aynı şeyi yapmak mümkün değil maalesef, çoğu zamanda işe yaramıyor. Acaba bu hata için ne yapabilirim? Bu hatayı alan varsa nasıl çözdü acaba şimdiden teşekkür ediyorum. Ubisoft canlı destek hiçbir konuda yardımcı olmadı, websitesindeki linki uyguladım dememe rağmen websitesindeki linki atıp duruyorlar.

Dosya Ekleri

• IMG_20210702_232522.jpg
    IMG_20210702_232522.jpg
    124,1 KB · Görüntüleme: 621
Çözüm
Öncelikle yanıtınız için teşekkür ediyorum, VPN hariç hepsini denedim maalesef çalışmadı sabah gene oyunu açtığım zaman 5 dk AFK bırakıp X tuşuna basınca girebildim. Web sitesindeki TCP/UDP'yi bile ekledim router ayarlarına fakat hiçbir şeye yaramadı, VPN mevzusunda şöyle evimde Windows bilgisayarım olmadığından dolayı pek kurmam mümkün değil telefonumun erişim noktasını açıp oradan yapmayı denedim lakin pek yapamadım, modemim de VPN desteklemiyor maalesef. (HG255)

Teşekkürler katkınız için.

Ethernet kullanıyorsanız Wi-Fi ile Wi-Fi ise Ethernet kablosuyla bağlantı dener misiniz?

Mac bilgisayarınız varsa ondanda yapabilirsiniz paylaşım olayını. O da yoksa pek deneyecek bir şey kalmıyor. Varsa söyleyin onun içinde anlatayım.

Saygılarımla.
Ethernet kullanıyorsanız Wi-Fi ile Wi-Fi ise Ethernet kablosuyla bağlantı dener misiniz?

Mac bilgisayarınız varsa ondanda yapabilirsiniz paylaşım olayını. O da yoksa pek deneyecek bir şey kalmıyor. Varsa söyleyin onun içinde anlatayım.

Saygılarımla.

Durum çözüldü Wi-Fi bağlantısı ile oynamam mümkün gözükmüyor az önce arkadaşımdan internet kablosu aldım denemek adına ve oyun sorunsuz şekilde açıldı kabloyu söküp Wi-Fi ile bağlanmayı deneyince gene aynı hatayı verdi. Yardımınız için teşekkür ediyorum. Lakin ben bu oyunu Wi-Fi ile oynayamaz mıyım bunun çözümü gerekli maalesef.

Son düzenleme:
Durum çözüldü Wi-Fi bağlantısı ile oynamam mümkün gözükmüyor az önce arkadaşımdan internet kablosu aldım denemek adına ve oyun sorunsuz şekilde açıldı kabloyu söküp Wi-Fi ile bağlanmayı deneyince gene aynı hatayı verdi. Yardımınız için teşekkür ediyorum. Lakin ben bu oyunu Wi-Fi ile oynayamaz mıyım bunun çözümü gerekli maalesef.

Cihazınızı veya modeminizi yakınlaştırabilirsiniz. Ama çözüm olmayabilir. Wi-Fi hatlarında kopukluk olma durumu her zaman olabiliyor çünkü.

Cihazınızın Wi-Fi adaptöründe sıkıntı olabilir bunun için ek bir PS4 destekli Wi-Fi adaptör alıp takabilirsiniz. Bu sorunu çözebilir.

Her zaman en sağlıklı yol Ethernet kablosuyla bağlantıdır. Biliyorsunuz. evinize bir CAT7 tercihen alfais marka ince bir kablo alın.(dümdüz kabloları var. Halı altında vs belli olmuyor. Ya da duvarda rahatsız edici kablo görüntüsü olmuyor.)

Adresinden CAT 7 güzel bir kablo alabilirsiniz. Tavsiye ederim. Kendimde kullanıyorum 200Mbit bağlantımda sorunsuz tam güç veriyor.

İstemiyorum diyorsanız prizden internet ağı adaptörleri mevcut tercih edebilirsiniz. Sadece oyun oynayıp indirme gibi şeylerde kullanmayacağınız için standart bir TP-Link adaptör alabilirsiniz. Böylece evin içinde dolaşan kablolar olmaz. PlayStation nereye bağlıysa oraya bu adaptörle takarsınız. Diğer ucunu da modemin olduğu yerdeki fişe takıp modem bağlantısı yaparsınız. Oldu da bitti.

Aldığınız prizden internet ağı adaptörlerini beğenmezseniz iadede sorun olmaması açısından Amazon'dan almanız taraftarıyım.

Tercihinize göre uzunlukta kablo ihtiyacınızı görecektir. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Çözüm mesajını işaretlerseniz gelecekte aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olur.

Saygılarımla

Cihazınızı veya modeminizi yakınlaştırabilirsiniz. Ama çözüm olmayabilir. Wi-Fi hatlarında kopukluk olma durumu her zaman olabiliyor çünkü.

Cihazınızın Wi-Fi adaptöründe sıkıntı olabilir bunun için ek bir PS4 destekli Wi-Fi adaptör alıp takabilirsiniz. Bu sorunu çözebilir.

Her zaman en sağlıklı yol Ethernet kablosuyla bağlantıdır. Biliyorsunuz. evinize bir CAT7 tercihen alfais marka ince bir kablo alın.(dümdüz kabloları var. Halı altında vs belli olmuyor. Ya da duvarda rahatsız edici kablo görüntüsü olmuyor.)

Adresinden CAT 7 güzel bir kablo alabilirsiniz. Tavsiye ederim. Kendimde kullanıyorum 200Mbit bağlantımda sorunsuz tam güç veriyor.

İstemiyorum diyorsanız prizden internet ağı adaptörleri mevcut tercih edebilirsiniz. Sadece oyun oynayıp indirme gibi şeylerde kullanmayacağınız için standart bir TP-Link adaptör alabilirsiniz. Böylece evin içinde dolaşan kablolar olmaz. PlayStation nereye bağlıysa oraya bu adaptörle takarsınız. Diğer ucunu da modemin olduğu yerdeki fişe takıp modem bağlantısı yaparsınız. Oldu da bitti.

Aldığınız prizden internet ağı adaptörlerini beğenmezseniz iadede sorun olmaması açısından Amazon'dan almanız taraftarıyım.

Tercihinize göre uzunlukta kablo ihtiyacınızı görecektir. Umarım size yardımcı olabilmişimdir.

Çözüm mesajını işaretlerseniz gelecekte aynı sorunu yaşayanlar için yardımcı olur.

Saygılarımla
İlginiz için çok teşekkür ediyorum. Hiçbir oyunda problem çıkarmıyorken sadece The Crew 2 oyununda problem çıkarması garip. Sizin dediğiniz üzere telefonumun internetini bağlamayı denedim VPN olmadan ve sorunsuz bir şekilde çalıştı. Telefonumun mobil erişim noktasından oyunu sorunsuz şekilde Wi-Fi ile oynayabiliyorum sanıyorum ki modem kaynaklı bir hata umarım en yakın zamanda çözebilirim. Sizin tavsiyeniz üzerine internet kablosu siparişi verdim. Tekrardan teşekkür ediyorum. :D

Geri
Yukarı