PS5 2K monitör 4K olarak gözüküyor ve yırtılma oluyor

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese. ASUS VG27AQ1A 2K IPS 170 Hz monitörüm var. PS5 üzerinde video ayarlarına girip çözünürlük seçmeye kalktığımda 1440p ve 2160p seçebiliyorum. 2160p, 4K olmuyor mu? Öncelikle bunu sormuş olayım.

Diğer sorunum da mesela FC 24 oynarken yırtılma ya da tırtıklanma diyebileceğimiz görüntü bozulmaları oluyor. Monitör ayarlarında keskinlik vs gibi ayarların hepsi sönük. Dokunamıyorum. HDR açık olduğundan olabilir mi?

Temelde iki sorum var. 1440p mi yoksa 2160p olarak mı kullanmalıyım?
Anlatmış olduğum yırtılma sorununu nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba herkese. ASUS VG27AQ1A 2K IPS 170 Hz monitörüm var. PS5 üzerinde video ayarlarına girip çözünürlük seçmeye kalktığımda 1440p ve 2160p seçebiliyorum. 2160p, 4K olmuyor mu? Öncelikle bunu sormuş olayım.

Diğer sorunum da mesela FC 24 oynarken yırtılma ya da tırtıklanma diyebileceğimiz görüntü bozulmaları oluyor. Monitör ayarlarında keskinlik vs gibi ayarların hepsi sönük. Dokunamıyorum. HDR açık olduğundan olabilir mi?

Temelde iki sorum var. 1440p mi yoksa 2160p olarak mı kullanmalıyım?
Anlatmış olduğum yırtılma sorununu nasıl çözebilirim?

Şimdiden teşekkürler.
Monitörün super resolutionu varsa 4k oynamak daha mantıklı çünkü ps5 2k yı arka plana atarak 4k vs 1080p e odaklanıyor. yani 4k da 30 fps alıyosak 1440dada 30 oluyor

1- 2160p 4K oluyor.
2-2K olarak kullanın tabii ki. Zaten 4K'yı göremiyorsunuz ayarlardan alsanız bile.
3-FreeSync veya G-Sync açarak deneyebilirsiniz.
Bahsettiğiniz ayarları monitör üzerinden mi açmam gerekiyor? Tüm ayarlar sönük şekilde. Yarın HDR’ı kapatıp deneyeceğim belki ayarlar o zaman aktif olur

Monitörün super resolutionu varsa 4k oynamak daha mantıklı çünkü ps5 2k yı arka plana atarak 4k vs 1080p e odaklanıyor. yani 4k da 30 fps alıyosak 1440dada 30 oluyor
@KİNGSEMİH 2K’yı önermiş. Aslında benim için 2K ya da 4K farketmez. Bu görüntü bozulmaları bitsin ve anlamsız kasma hissiyatı düzelsin yeterli bana

Bahsettiğiniz ayarları monitör üzerinden mi açmam gerekiyor? Tüm ayarlar sönük şekilde. Yarın HDR’ı kapatıp deneyeceğim belki ayarlar o zaman aktif olur
Evet monitör üzerinden açmalısınız. VRR varsa onu PS5 üzerinden görüntü ayarlarından açabilirsiniz VRR diye yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı