PS5 coil whine ve ısınması

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Mayıs 2023 yılında PS5 CFI-1200 PS5 satın aldım hangi oyunu oynarsam oynayayım özellikle performans modunda coil whine tarzı vızırtı sesi biraz daha fazla oluyor ( kalite modunda veya oyun menüsünde daha az ancak ana menüde oyunu kapatınca hiç yok ) bunun sebebi nedir normal mi? Reddit, YouTube gibi platformlarda araştırdım bazılarında gördüm.

2- şu an köydeyim haliyle elektriklerde bazen gidiyor cihaz akım korumalı prize bağlı elektrik geldikten sonra önyükleme yapıp “cihazınız düzgün kapatılmadı” uyarısını verip açılıyor cihazın bozulma veya PSU, SSD yanma ihtimali var mı?

3- Last of Us part 1, Horizon forbidden West gibi oyunlarda arka ızgaralara elimi koyunca sıcaklık hissediyorum ancak sıcaklıktan dolayı cihazda kapanma vs yok bir sorun yaratır mı? ( odam genelde 25-28 derece arası)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Coil whine sesi normal bir şey bazısında daha fazla bazısında daha az olabilir. Elektrik kesintisi için gereken önemli almışsınız fakat %100 koruma sağlamaz. Yine de cihaza zarar gelmesi çok düşük ihtimal. Cihazın bulunduğu odaya göre sıcaklık değişiklik gösterir ve ısınması gayet normal sorun yok.

Coil whine sesi normal bir şey bazısında daha fazla bazısında daha az olabilir. Elektrik kesintisi için gereken önemli almışsınız fakat %100 koruma sağlamaz. Yine de cihaza zarar gelmesi çok düşük ihtimal. Cihazın bulunduğu odaya göre sıcaklık değişiklik gösterir ve ısınması gayet normal sorun yok.
Teşekkür ederim Eğer cihaz açılıyorsa sorun yok galiba en kötü psu zarar görür diyorlar ama düşük ihtimal bence

Yeni konular

Geri
Yukarı