PS5 için televizyon önerisi

baktım da sanırım televizyon alacağım teşekkürler paylaştığınız için

sanırım pus7805 i seçeceğim ambilight ı da olduğu için ve hdr ı daha iyi dendiği için, tu8000 i de çok beğendim hala arada kaldım. Size sormak istediğim acaba input lag pus7805 de sıkıntı olur mu bir bilginiz varmıdır bu konuda?
Birkaç kişi var kullandığını bildiğim fakat oyun performansları hakkında pek bilgim yok. Yıllardır süregelen yorumlarla Philips'in gecikme konusunda başarısız olduğunu söyleyebilirim hocam, Samsung ise bu konuda açık ara en iyisi. Bunun dışında Philips'i TV olarak falan kullanacaksanız kanal geçişleri epey rahatsız edici şekilde yavaş gibi handikapları var. Ama uzun süre ambilight kullandıktan sonra ambilight kapalıyken ya da başka TV kullanırken garipseyebilirsiniz öyle de kendine bağlayan bir özellik :)

Birkaç kişi var kullandığını bildiğim fakat oyun performansları hakkında pek bilgim yok. Yıllardır süregelen yorumlarla Philips'in gecikme konusunda başarısız olduğunu söyleyebilirim hocam, Samsung ise bu konuda açık ara en iyisi. Bunun dışında Philips'i TV olarak falan kullanacaksanız kanal geçişleri epey rahatsız edici şekilde yavaş gibi handikapları var. Ama uzun süre ambilight kullandıktan sonra ambilight kapalıyken ya da başka TV kullanırken garipseyebilirsiniz öyle de kendine bağlayan bir özellik :)
Tv geçişleri problem değil TV olarak da kullanacağım ama dediğiniz gibi tepkime süresi biraz sıkıntı olabilir, sanırım 15 18 ms gibi bir gecikmesi var. Samsung' da 8 ms imiş bu değer.

Alabileceğiniz en iyilerden. Kendimde 50 inç modelini kullanıyorum memnunum.
Buna da baktım sanırım fiyat performans olarak en mantıklısı bu ama 4 bin fiyat bandının üstüne de çıkmak istemiyorum açıkçası, teşekkürler bunu da düşüneceğim.

Aslında philips almak istememin en büyük sebebi servisin gelip kurmak zorunda olmaması. Yoksa ya 8000 yada 8500 alırdım kesinlikle.
Fiyat performans olarak alabileceğiniz en iyi TV'lerden biri üstteki arkadaşların attığı gibi Samsung'un TU8500 modelidir kendim de ondan almayı düşünüyorum.

arkadaşlar hiç tv modeli markası araştırmayın üşenmedim yaptım tek tek tüm samsung lg bütün mağzaları gezip bilgiler topladım sony mağzasına da gittim.. ve iyi ki gitmişim sony teknik servis telefonda ps5 için ideal 120hz alabileceğim bir ürün söyliyemedi ancak sony mağzasında gamer bi arkadaşla konuştuğumuz da bana KD55XH9096 Modelinin ps5 için üretildiğini ve 120 hz oyunlarda desteklediğini , kesinlikle başka bir şey bakmamam gerektiğini söyledi ürünü birlikte inceledik ve gerçekten dediği gibi varmış ben harici sitelerde indirim ile aldım tavsiye ederim

arkadaşlar hiç tv modeli markası araştırmayın üşenmedim yaptım tek tek tüm samsung lg bütün mağzaları gezip bilgiler topladım sony mağzasına da gittim.. ve iyi ki gitmişim sony teknik servis telefonda ps5 için ideal 120hz alabileceğim bir ürün söyliyemedi ancak sony mağzasında gamer bi arkadaşla konuştuğumuz da bana KD55XH9096 Modelinin ps5 için üretildiğini ve 120 hz oyunlarda desteklediğini , kesinlikle başka bir şey bakmamam gerektiğini söyledi ürünü birlikte inceledik ve gerçekten dediği gibi varmış ben harici sitelerde indirim ile aldım tavsiye ederim

Hocam Sony TV'lerde VRR desteği yok. PS5'e de zamanla gelecek. Hatta sırf TV'lerinde bu desteği veremiyor diye PS5'e bile bu desteği eklemiş değil fakat diğer flagship TV'lerde var. O kadar yüksek bütçelerde alınabilecek en iyi panel LG CX, oyun için en düşük input lag değerlerini ise Samsung Q80T-Q95T sağlıyor. Fakat sonrasında da XH900 geliyor, iyi bir seridir hayırlı olsun.

Geri
Yukarı