PS5 Slim ve PS5 Pro çıkar mı?

sakinolum

Decipat
Makaleler
1
Arkadaşlar PS4 Slim cihaza sahibim. Bazı insanlar PS4 Pro'ya daha uzun destek verileceğini söylüyor, bazı insanlar PS4'le PS4 Pro aynı bitecek diyor. Sizce hangi ihtimal olur? Ve sizce 2023'te veya 2024-2025 yılları da olabilir üniversiteye geçtiğimde PS4 Slim'i satıp sıfır PS4 Pro mu alayım? Yoksa sıfır PS5 dijital mi? Bir de PS5 Slim ve PS 5 Pro çıkar mı? Ona göre PS5 dijital versiyonu 2. el alırım PS5'e geçersem yardımcı olursanız sevinirim.

Üniversiteye gitmenize epey bir vakit var. O tarihlere gelindiği zaman PS4 artık eskidiğini rahat bir şekilde hissettirecektir. PS4 Pro değil, PS5 modellerini tercih edersiniz o zaman. PS4 Pro ve PS4'ün ömrü yaklaşık olarak aynı olacaktır fakat PS4 Pro'nun ömrü daha uzun olur.

PS4 Pro teknik olarak PS4 Slim ve Fat kasalara göre bir tık güçlü. PS5 için Slim kasa ve Pro kasalar gelecektir. Belki Slim ve Pro ismiyle çıkmayabilir fakat çıkacaktır.

Üniversiteye gitmenize epey bir vakit var. O tarihlere gelindiği zaman PS4 artık eskidiğini rahat bir şekilde hissettirecektir. PS4 Pro değil, PS5 modellerini tercih edersiniz o zaman. PS4 Pro ve PS4'ün ömrü yaklaşık olarak aynı olacaktır fakat PS4 Pro'nun ömrü daha uzun olur.

PS4 Pro teknik olarak PS4 Slim ve fat kasalara göre bir tık güçlü. PS5 için Slim kasa ve Pro kasalar gelecektir. Belki Slim ve Pro ismiyle çıkmayabilir fakat çıkacaktır.

Yani PS4 Pro'ya daha fazla PES ve FIFA çıkar mı?

PS5 Pro falan bence boşuna bekleme. Elinde 4'ün varsa da onu bir kullan üniversiteye geçene kadar.
Ben PS5 kullanıyorum cihaz donanımı itibarıyla çok güçlü zaten teknik anlamda geçen sene üst seviye bir oyuncu aracı olarak çıktı ama PS4 çıktığı yıla göre donanımı zaten giriş seviyesiydi ve 1080P 30FPS verebilmesi amaçlanmıştı. 2015-2016 yıllarında 4K TV yaygınlaşınca PS4 4K çıkışı veremediğinden ayrıca bazı oyunlarda FPS düşmeleri yaşanmasından dolayı oyunculardan şikayet gelmeye başladı ve ara nesil tanıttı geliştiriciler. PS4 Pro bu yüzden çıktı. Ama PS5'e bakalım 8K'ya kadar çıkış verebiliyor 4K 120FPS oyun imkanı sağlıyor zaten 4K 60FPS stabil. RTX desteği var RTX ile 60FPS verebiliyor çoğu oyunda. Yani Pro'luk bir durum olacağını sanmıyorum ayrıca üreticiler artık konsol kasa üretmek istemiyor bulut tabanlı oyunculuk için çalışılıyor internet üzerinden. Bizde 7 sene sonra ne olur bilemem ama bu gidişatla öyle oyunculuk bizim için hayal diyebilirsin ama interneti gelişmiş yerler çok çok rahat kullanacaktır biz ve bizim gibi ülkeler için konsoldan devam etmezler gibime geliyor altyapı da iyileşirse 7 seneye bizlerin de interneti iyileşirse o zaman oynarız.
Ayrıca Sony daha ilk çıkan PS5'i pandemi ötürü talebini karşılayamadı önce bu kasa iyice bir satacak 2 senesi var bu şekilde. Belki 825GB değil de 2TB SSD'li modelleri gelir. Ayrıca Sony sanırım bu kasanın ekmeğini uzunca bir süre yiyecek gibi duruyor daha kapak satacağı haberleri vardı renk renk. İşi telefon kılıfı mantığına dönüştürüp ekmeğini yiyebilir.
Benim tahminim:
PS5 Slim çok yüksek ihtimal çıkar bu kasa hem çok büyük hem de taşınabilir değil.
Sadece Slim ile kalmaz PS3 dönemindeki gibi süper Slim'e kadar gider diyorum ben.
Oyunlar çok anormal bir yükselme yaşamazsa bu donanım ile hayli hayli 7 yıl götürür. Oyuncuların şikayet edeceği bir husus kalmadı zaten depolama dışında.
Ben bir de Slim ve süper Slim gelirse dijital sürümün satıştan kalkacağı düşüncesindeyim " Slim dijital " gibi takılar olmaz. Belli mi olur bunların hiçbiri olmaz PS5 diskli ve dijital sürüm ile yolumuza bakarız.

PS5 Pro falan bence boşuna bekleme. Elinde 4'ün varsa da onu bir kullan üniversiteye geçene kadar.
Ben PS5 kullanıyorum cihaz donanımı itibarıyla çok güçlü zaten teknik anlamda geçen sene üst seviye bir oyuncu aracı olarak çıktı ama PS4 çıktığı yıla göre donanımı zaten giriş seviyesiydi ve 1080p 30FPS verebilmesi amaçlanmıştı. 2015-2016 yıllarında 4K TV yaygınlaşınca PS4 4K çıkışı veremediğinden ayrıca bazı oyunlarda FPS düşmeleri yaşanmasından dolayı oyunculardan şikayet gelmeye başladı ve ara nesil tanıttı geliştiriciler. PS4 Pro bu yüzden çıktı. Ama PS5'e bakalım 8K'ya kadar çıkış verebiliyor 4K 120FPS oyun imkanı sağlıyor zaten 4K 60FPS stabil. RTX desteği var RTX ile 60FPS verebiliyor çoğu oyunda. Yani Pro'luk bir durum olacağını sanmıyorum ayrıca üreticiler artık konsol kasa üretmek istemiyor bulut tabanlı oyunculuk için çalışılıyor internet üzerinden. Bizde 7 sene sonra ne olur bilemem ama bu gidişatla öyle oyunculuk bizim için hayal diyebilirsin ama interneti gelişmiş yerler çok çok rahat kullanacaktır biz ve bizim gibi ülkeler için konsoldan devam etmezler gibime geliyor altyapı da iyileşirse 7 seneye bizlerin de interneti iyileşirse o zaman oynarız.
Ayrıca Sony daha ilk çıkan PS5'i pandemi ötürü talebini karşılayamadı önce bu kasa iyice bir satacak 2 senesi var bu şekilde. Belki 825GB değil de 2TB SSD'li modelleri gelir. Ayrıca Sony sanırım bu kasanın ekmeğini uzunca bir süre yiyecek gibi duruyor daha kapak satacağı haberleri vardı renk renk. İşi telefon kılıfı mantığına dönüştürüp ekmeğini yiyebilir.
Benim tahminim:
PS5 Slim çok yüksek ihtimal çıkar bu kasa hem çok büyük hem de taşınabilir değil.
Sadece Slim ile kalmaz PS3 dönemindeki gibi süper Slim'e kadar gider diyorum ben.
Oyunlar çok anormal bir yükselme yaşamazsa bu donanım ile hayli hayli 7 yıl götürür. Oyuncuların şikayet edeceği bir husus kalmadı zaten depolama dışında.
Ben bir de Slim ve süper Slim gelirse dijital sürümün satıştan kalkacağı düşüncesindeyim " Slim dijital " gibi takılar olmaz. Belli mi olur bunların hiçbiri olmaz PS5 diskli ve dijital sürüm ile yolumuza bakarız.

Hocam yalnız PS5'te RTX açınca 4K 30 FPS oluyormuş. Bir de RTX 3000 serisine göre zayıf kaldı ve 4000 ve 5000 serileride çıkar diye düşünüyorum PS6 çıkana kadar. O yüzden Pro gelebilir bence.

Hocam yalnız PS5'te RTX açınca 4K 30 FPS oluyormuş. Bir de RTX 3000 serisine göre zayıf kaldı ve 4000 ve 5000 serileride çıkar diye düşünüyorum PS6 çıkana kadar. O yüzden Pro gelebilir bence.
Tamam ama spider Man Remastered, Spider Man Miles Morales , Hitman 3 yeni çıkacak Gran Turismo 7'de 4K 60 RTX standart oldu
3000'e göre zayıf kaldı diyorsun ama oyunlar konsola özel optimize oluyor örneğin Valhalla'da PS5 3070'ten daha iyi performans veriyor.
Demek istediğim konsolda PC gibi donanımla pek işin olmaz. PS3 mesela FIFA 19'u donanım olarak kaldırmaz yani 2006 döneminin üst seviye bilgisayarı da kaldırmaz ama PS3'te oyun tıkır tıkır çalışıyor anlatmak istediğim bu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı