PS5 ve PS4 beraber oynayabilir mi?

Evet PS4 ve PS5 kullanıcıları beraber oynayabilecekler. Öte yandan PS5'e çıkacak oyunlar 4'e çıkar gibi kesin bir şey diyemeyiz. İlla ki sadece PS5'e özel şeyler çıkacaktır. Fakat belli başlı oyunlar PS5'e gelirken 4'e de gelmeye devam eder.

Atladığınız bir şey var, tamamen oyun firmasına göre değişiklik gösterecektir. Misal; NBA 2K hiçbir zaman cross (çapraz) platform desteği vermemiştir. Yani PS5 ile PS5 arasında PS4 ile PS4 arasında oynanabilmekte.

Atladığınız bir şey var, tamamen oyun firmasına göre değişiklik gösterecektir. Misal; NBA 2K hiçbir zaman cross (çapraz) platform desteği vermemiştir. Yani PS5 ile PS5 arasında PS4 ile PS4 arasında oynanabilmekte.
Öte yandan farklı farklı oyun örnekleri de var. Çapraz platform destekleyen. NBA her ne kadar desteklemiyor olsa bile bazı oyunları PS4 ve PS5 cihazları beraber oynayabilecektir. Şu şu oyunlar kesin beraber oynanabilecek diyemem fakat Sony Interactive Entertainment CEO‘su Jim Ryan bazı oyunlar için bu desteğin olacağını söylemiş.

Öte yandan farklı farklı oyun örnekleri de var. Çapraz platform destekleyen. NBA her ne kadar desteklemiyor olsa bile bazı oyunları PS4 ve PS5 cihazları beraber oynayabilecektir. Şu şu oyunlar kesin beraber oynanabilecek diyemem fakat Sony ınteractive entertainment ceo‘su jim ryan bazı oyunlar için bu desteğin olacağını söylemiş.

Evet birçok CO-OP desteği sunan oyunlar çapraz platform destekleyecektir ama en çok çapraz platform desteği arzu edilen (NBA, FIFA) gibi oyunlarda bu durumun olacağını düşünmüyorum :(

Her oyun desteklemiyor. Destekleyen oyunların listesini Donanım Arşivi Forum'da rehber olarak hazırlamıştım. İstersen bakabilirsin.

Her oyun desteklemiyor. Destekleyen oyunların listesini donanım arşivi Forum'da rehber olarak hazırlamıştım. İstersen bakabilirsin.

Konu hakkında bildiğiniz olduğu için soruyorum, PS5 ve PC arası crossplay destekleyen oyunlar hakkında bir yazınız veya yazı var mı?

Geri
Yukarı