PS5'te satın alınan oyun indirilirken "internete bağlanılamıyor" hatası

Öncelikle herkese iyi forumlar dilerim, arkadaşlar dün itibari ile PS5 dijital versiyonu satın aldım eve getirdim. Kurdum ve LAN kablosu ile internete bağlandım. Sorunsuz bir şekilde hatta 2 tane oyun bile indirdim. Bugün ise PS Store'dan Horizon forbidden West oyununu satın almak istedim, sorunsuz bir şekilde girdim mağazaya ve oyunu satın al dedim. O sıra bir DNS hatası verdi anlık, ona tamam deyip kapatıp tekrar satın al butonunu bastım bu sefer oyunu sorunsuz bir şekilde satın alabildim. Sonrasında oyunu yüklemek istedim ama izin vermedi. Ekran görüntülerini paylaşmış olacağım. Sorun PS5 LAN kablosunu görüyor fakat ona bağlanmıyor dün hiçbir sorunu yoktu vallahi neden böyle oldu anlamış değilim modemimde mi sorun var diye düşündüm fakat yok bilgisayarım gayet sağlıklı bir şekilde bağlanıyor Wi-Fi keza sorunsuz. Bir de Wi-Fi ile bağlamaya çalıştım PS'yi ama o da bağlanmıyor sorun nedir arkadaşlar? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim gerçekten birçok şey denedim fakat olmuyor maalesef ne yapacağımı bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• ağ ayarlarında ki görüntü.jpeg
    ağ ayarlarında ki görüntü.jpeg
    65,9 KB · Görüntüleme: 72
  • Oyunu Yüklemeye Çalışırken aldığım hata kodu.jpeg
    Oyunu Yüklemeye Çalışırken aldığım hata kodu.jpeg
    109,2 KB · Görüntüleme: 39
  • Yeniden internet kurulumu yapmaya çalışıtğımda aldığım hata.jpeg
    Yeniden internet kurulumu yapmaya çalışıtğımda aldığım hata.jpeg
    95,5 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bu sorun bende de ara sıra oluyor acaba internetiniz borç vs olduğu için kapanmış olabilir mi eğer değilse tüm fişleri vs söküp takın PS5'i yeniden başlatın düzelir umarım.
Bir de tüm güncellemleri yapın PlayStation ile ilgili.

Hocam bu sorun bende de ara sıra oluyor acaba internetiniz borç vs olduğu için kapanmış olabilir mi eğer değilse tüm fişleri vs söküp takın PS5'i yeniden başlatın düzelir umarım.
Bir de tüm güncellemleri yapın PlayStation ile ilgili.
Cevabınız için teşekkür ederim internetin yaklaşık 15 gündür ödenmeyen faturası vardı sizin gibi düşündüm bende ödedim yaklaşık 2 saat önce internetimde bir kesilme olmadı ama arayıp duruyorlardı bu durumla bir lakası var mıdır bilemiyorum tabi. Güncellemeyi de az önce usb ile yaptım ama sonuç değişmedi başka ne yapabilirim inanın bilmiyorum.

Geri
Yukarı