Psikiyatr ve psikoloğa gitmek memurluğa engel mi?

İlaçlarınızı kullanıp, terapi desteği alıyor musunuz? Ve şu an kendinizi iyi hissediyor musunuz?

Hocam ilaç yazılmadığını defalarca bahsettim özel kliniğe gidiyorum (psikolog) gayet iyi hissediyorum kendimi sadece duydum ki psikologa gidersen bir fatura diye bir şey varmış gelecekte memurluğa engel oluyormuş sizce bende bu durum olur mu onu merak ediyorum?

Fatura derken nasıl birşey? Ayrıca diyelim atanırken sorun çıktı, eğer bir tıp hocasından yada heyetinden sağlamlık raporu alabilirseniz memurluğunuza hiçbir engel çıkmaz. @baybilgin

Son düzenleme:
Hocam ilaç yazılmadığını defalarca bahsettim özel kliniğe gidiyorum (psikolog) gayet iyi hissediyorum kendimi sadece duydum ki psikologa gidersen bir fatura diye bir şey varmış gelecekte memurluğa engel oluyormuş sizce bende bu durum olur mu onu merak ediyorum?
Kendinize ve çevrenize zarar vermiyorsanız olabiliyormuşsunuz.
657 sayılı Kanunun 48. maddesine göre akıl hastalığı olarak ifade edilen psikolojik rahatsızlıklar engelli statüsünde personel alımlarında bir sorun oluşturmamaktadır. Normal statüdeki memur alımlarında bu türden rahatsızlıkların sorun oluşturması ancak rahatsızlığın görevin devamlı yapılmasına engel oluşturması halinde söz konusudur.
Kaynak: Psikiyatriste gitmenin memuriyete etkisi olur mu?
Şu mesajları görmemek için neden bu kadar çaba sarfediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı