Psikiyatri geçmişi yedek subaylığa engel mi?

clkhkn33

Hectopat
Merhaba. 2023 Mart ayında lustral ve uyku ilacı olan gyrex'e başlamistim. Depresyon ve uyku bozuklugu olarak teşhis koymuştu doktor ve ilk iki ay 50 mg, sonraki 2 ay da 100 mg lustral kullandım. Daha sonra bu ilaçlara ihtiyac duymayacak şekilde gelişmeler oldu hayatimda ve sık sık unutmakla birlikte -her ne kadar yanlış olsa da- bu ilaclari yazın temmuz-agustos civarı bıraktım kendi kendime. Birdaha da yazdirmak icin doktora falan gitmedim mayıstan beri. Fakat doktor bana ilac yazdirma acisindan kolaylik olsun diye rapor yazmisti. Hala da sistemde rapor aktif. Randevu aldim bir hafta sonra iptal ettireceğim raporu.

Mayısta tecili bozdurup ağustosta askerliği yedek subay olarak yapmayı düşünüyorum.

Muvazzaf subay olarak devam etmek istersem sorun olur bunu biliyorum fakat yedek subaylikta bu gecmisim sorun olur mu? Ağustos'ta askerde olduğum dusunulurse, bir hafta sonra da raporumu iptal ettirirsem 6 ay boyunca bir iliskim soz konusu olmamış olacak. Ki zaten bugune kadar yazdan beri ilac da kullanmadim. Bunu da gorebiliyorlarsa sistemden sorun olacagini düşünmüyorum ama emin olmak istedim bilen kişilerden.

Şu meseleyi bilen biri yok mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ordu eski yapısında olmuş olsaydı evet sorun olurdu. 7 sülalenden tut, seni doğurtan ebenin profiline kadar araştırıyorlardı. Şu an durum biraz daha savsak halde. Ben sorun olacağını düşünmüyorum. Dövmeli PDRM denilen tipler dahi asker olabiliyor artık.

İnşallah öyledir. Bugün psikiyatri doktoruyla görüştüm de sorun olur falan dedi ama bana salliyormus gibi geldi. Askerlik diye bakip genelleme yapti. Gozu 4 derece bozuk olanı, omurgasinda ufak bir eğrilik olani yedek subay yapiyorlar sorun cikarmiyorlar ama muvazzaf yapmiyorlar kalici olamiyorsun. İkisi arasindaki en temel fark bu. Psikiyatride de böyle olması lazim o zaman ben 8 aydır ilac kullanmamisim.
Askeriyede tecrube edinmis biri çıksa da aydinlatsa keşke.

Geri
Yukarı