Psikolojik rahatsızlıklar vs fiziksel rahatsızlıklar

Yusuf Aydıner

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bir kıyaslama konusu açayım dedim, insanların görüşlerini önemseyen bir kişiliğim.

Psikolojik rahatsızlıklar mı insanın hayatını daha kötü etkiler yoksa fiziksel gerçekte olan hastalıklar mı?

Merhaba bir kıyaslama konusu açayım dedim, insanların görüşlerini önemseyen bir kişiliğim.

Psikolojik rahatsızlıklar mı insanın hayatını daha kötü etkiler yoksa fiziksel gerçekte olan hastalıklar mı?
Fiziksel hastalık kabullenebilir bir yerden sonra ama psikolojik hastalık daha kötü etkiler.

Fizyolojik hastalıkların tedavi yöntemi daha fazla. İlaç tedavisi, cerrahi tedavi, geleneksel tedaviler uygulanabilir. Psikolojik tedaviler ise ilaç ve meditasyonla sınırlı gibi yorumluyorum. Unutulmamalı ki psikiyatrik hastalıklar daha maddesel tedavilerdir, ilaç tedavisine hızlı yanıt verir. Fiziksel hastalıklar doğuştan, genetik olabilir ve tedavisi mümkün olmayabilir. Dolayısıyla fizyolojik hastalıklar daha ağır ve yaşamı olumsuz etkiler, psikiyatrik hastalıklar daha hafif seyreder.

Psikiyatride en tehlikeli hasta grubu intihara meyilli hasta grubudur, tedavisi çok uzun sürmez.

Geri
Yukarı