PSN hesabımın şifresi değişmiş

NiqhtMegatron

Hectopat
Arkadaşlar PSN hesabımın şifresi değiştirilmiş. Tekrar sıfırlamak için şifreyi sıfırlama tuşuna bastım 1 saattir hâlâ mail gelmedi. Yapabileceğim ne var? Mailin geç gelebileceği söylenmiş ama mail gelene kadar hesapta satın alım yapabileceklerinden korkuyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PSN hesabımın şifresi değiştirilmiş. Tekrar sıfırlamak için şifreyi sıfırlama tuşuna bastım 1 saattir hâlâ mail gelmedi. Yapabileceğim ne var? Mailin geç gelebileceği söylenmiş ama mail gelene kadar hesapta satın alım yapabileceklerinden korkuyorum. Ne yapmalıyım?

E-posta gelmediyse sanırım e-postayı da değiştirmişler

Öncelikle geçmiş olsun. Şifreyi değiştiren şahıs olasıkla mailide değiştirmiş olabilir bu sebebten mail gelmiyordur.
Spam mesajları da kontrol et.
Hiçbir sonuç alamassan yarın en hızlı şekilde Sony destekle irtibata geç
Kart bilgilerin kayıtlı anladığım kadarı ile bir an önce bankayla irtibata geç durumu anlat kayitli kartını bloke ettirip yeni kart talep et.

Sony ile iletişime geçip hızlıca yeni maile geçirdim. Ayrıca çok daha güçlü bir şifre koydum. Merak ettiğim toplu bir saldırı mıydı yoksa kişisel bir hesap çalma mı?

Genel olduğunu sanmıyorum kişiseldir. Bende ve arkadaşlarımda problem yok. Şifreden ayrı ikincil kimlik doğrulamaları da aktif etki sadece parola ile oturumun direk açılmasın.

Benim de çalınmıştı. Müşteri hizmetlerini aradık ve normalde çalınan hesabı alamayız dediler ama ebeveyn hesabı yapabiliriz dediler. Ama senin bir oyun almış olman lazım. (Ücretsiz oyunda olur.) Sonra 1 hafta sonra geri aldık. En iyisi müşteri hizmetlerini ara hocam.
(Yeni gördüm, zaten hesabı geri almışsınız ama yinede mesajım kalsın.)

Geri
Yukarı